Svitavsko - Procházka několika desetiletími módy

Sebranice - Netradiční módní přehlídku bude v neděli hostit kulturní dům v Sebranicích. Módní návrhářka Marie Kordiovská představí šaty, které nosily ženy v uplynulých desetiletích. Výlet do historie módy začne ve 30. letech. Postupně se návštěvníci dostanou až do současnosti. Přehlídku doplní videoprojekce, která přiblíží jednotlivá desetiletí. Přehlídka začíná v 17 hodin.

Orlickoústecko - Pojďte s námi do pohádky

Ústí nad Orlicí – V sobotu od 15 hodin bude patřit Roškotovo divadlo v Ústí nad Orlicí dětem a všem, co mají rádi pohádky. Divadelní spolek Jiří z Poděbrad zde zahraje pohádkovou komedii s písničkami a spoustou smíchu i pekelné hrůzy. Pohádka má název Peklo v pekle.

Vysoké Mýto – V neděli v 10 hodin začne v Městské galerii ve Vysokém Mýtě první výstava letošní sezony. V cyklu, který vždy na počátku roku představuje různé výtvarné techniky prostřednictvím mistrovských děl z galerijního depozitáře i ze sbírek soukromých sběratelů, je první na řadě grafika. Zastoupeni budou ti nejslavnější z českých grafiků 20. století - Čapek, Váchal, Reynek, Boudník a mnozí další. Návštěvníci budou moci obdivovat nejen nádherné výsledky jejich práce, ale také nástroje k tisku dřevorytů, leptů, suchých jehel, linorytů a dalších grafických děl. Výstava Grafiky grafiků potrvá do 11. března.

Česká Třebová – DDM Kamarád Česká Třebová pořádá pro děti v sobotu od 15 hodin Africký karneval. Akce se uskuteční v sále restaurace Na Horách v České Třebové.

Chrudimsko - Autíčkyáda prověří šikovnost i postřeh

Hlinsko – V neděli se od 14 do 17 hodin uskuteční v tělocvičně ZŠ Resslova Autíčkyáda 2011. Soutěžit se bude v jízdě autíček na dálkové ovládání. Bylo by dobré si přinést vlastní, i když bude možnost zapůjčení několika autíček. Závodit se bude na předem připravené trati a hodnotit se bude hlavně čas. Startovné s vlastním vozem je 10 korun, bez vlastního vozu 20 korun.

Pardubicko - Hrdý Budžes se opět vrací na scénu

Pardubice - Kultovní komedie Hrdý Budžes bude v sobotu od 19 hodin k vidění ve Východočeském divadle. Do Pardubic se tato hra Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami vrací již po několikáté. V hlavní úloze žákyně druhé třídy základní školy exceluje herečka Bára Hrzánová. Hra očima školačky ukazuje tragikomické roky husákovské normalizace.

Královéhradecko - Svatební inspirace v Novém Adalbertinu

Hradec Králové - V hotelu Nové Adalbertinum na Velkém náměstí se o víkendu uskuteční svatební veletrh. Na něm si budoucí manželé mohou vybrat nejen svatební šaty, kytice, dorty, ale také oznámení, výzdobu či účes a pochopitelně i prstýnky. Své služby budou nabízet agentury pořádající svatby na klíč, vybrat si můžete ubytování v hotelu či penzionu nebo dopravu. V komplexní nabídce nechybí ani realitní služby – bydlení pro novomanžele, novomanželské půjčky a vzory předmanželských smluv.

Rychnovsko - Solničtí zvou nejen ženy na Babský bál

Solnice – Český svaz žen v Solnici pořádá v sobotu od 20 hodin ve Společenském domě Babský bál. Večerem bude provázet kapela Combi, předtančení zajistí rychnovské Déčko.

Náchodsko - Musheři se svými psy ovládnou Javoří hory

Janovičky u Broumova – Svaz sportu psích spřežení Musher Club „Metuje“ Červený Kostelec pořádá 9. ročník Zimních závodů psích spřežení, který se bude konat tuto sobotu a neděli v Janovičkách. Závod se jede jako Mistrovství republiky. Na trasu dlouhou 32 kilometrů vyrazí v sobotu a v neděli od 10 hodin několik desítek musherů se svými psy. Trať vede lesními cestami Javořích hor na území CHKO Broumovsko s převýšením do 40 metrů. Závod se jede za každého počasí.

Červený Kostelec - Divadelní soubor Na tahu uvede v sobotu derniérový mejdan. V Divadle J. K. Tyla se můžete rozloučit se dvěma představeními, která měla velký ohlas. V 17 hodin začne vtipná hra o slávě, pádu, lásce i zklamání nazvaná Dva na smetišti. Od 19 hodin se odehraje situační hořká komedie Víkend – o tom, že nevěra se nevyplácí. Po každém představení bude připraveno posezení s herci a režiséry.

Jaroměř - Divadelní spolek Frída v sobotu v 19 hodin zve do Městského divadla na drama Jako Thelma a Louise. Je to příběh dvou žen, které projíždějí na cestě autem téměř mužským světem. Prožívají při tom všechny zážitky a emoce, které jim tato cesta nabízí. Hrají Bára Munzarová, Marika Procházková, Václav Trnavský, Radim Novák a Martin Trnavský

Broumov – Dům dětí a mládeže Ulita pořádá v sobotu Zimní výstup na Hvězdu. Na cestu plnou her a taškařic se děti vydají v 9 hodin od budovy Ulity. S sebou pořádné zimní oblečení a boty, svačinu, teplé pití do termosky a 50 korun na jízdenku a drobné občerstvení. Předpokládaný návrat je v 15 hodin.

Trutnovsko - Punkový festival se známými kapelami

Dvůr Králové – Malý punkový festival připravuje na sobotu Zábavní centrum Zálabí. Od 21 hodin se tu představí tři populární skupiny. Domácí GroteSka dokáže svou hudbou, kombinující ska a punk, doplněnou o humorné texty, roztančit každý sál. Pardubický Volant je legendou české scény. Písničky jako Paramo, Semtín, Sněženky a Bledule nebo Ožeň se, Honzo, ožeň už téměř zlidověly. Třetím vystupujícím je Houba, punková legenda hrající od 90. let. Známá je jejich spolupráce s polským Leniwiecem. Po koncertu následuje rockotéka.

Jičínsko - Už chystejte kostým na karneval

Nová Paka – Konfederace politických vězňů České republiky – pobočka 41 – Nová Paka zve své členy na výroční členskou schůzi KPVČ, která se koná v sobotu od 13 hodin v jídelně Militkých (bývalá Velveta) v I. poschodí. Členové, nezapomeňte na legitimace, budou se vylepovat nové známky. Dostavte se v plném počtu i se svými partnery. Parkování u budovy i občerstvení je zajištěno.

Nová Paka – Dětský karneval se chystá na neděli od 15 hodin ve velkém sále Městského kulturního střediska. Uvádí jej Zdeněk Vranovský. Pro děti budou připraveny hry, soutěže, pět nejlepších masek bude vyhodnoceno, pro všechny děti budou připraveny ceny v tombole.