Tentokrát se zvolily známé prostory a o záštitu byl požádán přímo primátor města Hradec Králové Zdeněk Fink, který vyšel královéhradeckým Dobrotetám vstříc. Stejně tak koncert podporoval i přednosta dětské kliniky Milan Bayer.

Po dohodě se zástupci kliniky se rozhodlo pro Adalbertinum a tato volba byla prvním krokem k úspěchu akce samotné. Za sponzorství nájmu malého sálu děkujeme reklamní agentuře CreatoCZ. A zde je namístě jistě a především poděkovat také ochotě všech pořadatelů a vedení Adalbertina. Díky nim se celá akce konala ve velkém sále místo malého. Poděkování patří i Discoaerobicu, který osvětlil sál především krásnou purpurovou barvou, která je charakteristická právě pro Světový den předčasně narozených dětí.

Výkony bez nároku na honorář

Další neméně velké poděkování si zaslouží účinkující, kteří odvedli profesionální výkony – hlavně za to, že všichni vystoupili bez nároku na honorář: gymnastky A-Teamu Discoaerobicu Hradec Králové (některé z jejich řad se kvalifikovaly na mistrovství Evropy nebo světa) či tanečníci z taneční školy TAK Dance KROK.

Mladá perspektivní návrhářka Michaela Mejtská uvedla svoje modely, které zaujaly svou pestrostí i originalitou. O účesy modelek se postaral kadeřnický salón Déjà vu a o líčení vizážistka Jana Popelková. O footbagu, pokud jste doposud nevěděli, co to je, a přišli jste se podívat, tak víte, že bronzový medailista z mistrovství světa v této disciplíně Patrik Černý žije a studuje v Hradci Králové.

Během celého večera byly k dispozici k prodeji handmade výrobky Dobrotet. Úspěch opět měla panenka vyrobená z recyklovatelného materiálu, kterou si děti mohou samy domalovat.

Šek na elektrickou odsávací jednotku

Celý koncert měl dva zlaté hřeby. Domenico Martucci opět nezklamal a našel si svoje příznivce a obdivovatelky. Dobročinnou aukcí pozitivně naladil celý sál a svým zpěvem dodal lesk celé akci. Jeho píseň pro hlavní koordinátorku akce inspirovala tanečního mistra a moderátora v jednom Tomáše Chmela k tanečnímu číslu přímo na jevišti právě s ní.

V závěru benefičního koncertu byl předán symbolický šek na elektrickou odsávací jednotku zástupkyni Dětské kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové (FNHK), vrchní sestře Jitce Novákové, a následně byl ukázán obrazový dokument o tom, jak Dobrotety získaly odsávací jednotku Victoria Economy a jakou roli v tom hrála skupina Mastix a kavárna U Čertíka.

S Mastixem jsme se v sále se všemi rozloučili písní Rýmička, která je zároveň „hymnou" odsávací jednotky.

Celkový výtěžek půjde na nákup pomůcek k péči o předčasně narozené děti, což se konzultuje s vrchní sestrou Dětské kliniky FNHK Jitkou Novákovou.

Pomáhat je lidské

Dobrotety se představily v tom nejlepším světle. Především představily jejich volnočasový program návštěv maminek na oddělení matek Dětské kliniky FNHK, který podporují partneři a sponzoři stejně tak jako zmíněný benefiční večer. Všichni jsme společně dokázali, že pomáhat je lidské. Všichni jsme si společně připnuli fialovou ponožku jako symbol oslav a uctili jsme odvahu, se kterou malí bojovníčci, přišli na svět o něco dříve než měli.

Nepřišli jste na benefiční večer? Chcete s Dobrotetami pomáhat? Více informací, jak na to, najdete na internetové adrese www.dobrotety.cz. Děkujeme všem.

Eva Kolářová