Kromě bohaté stávající nabídky připravil dům dětí a mládeže opět několik novinek. Za zmínku stojí například fotografický kroužek či geoklub. Loňské úspěšné hity – zoobadatel, přírodovědný kroužek, konverzace španělštiny a francouzštiny i výtvarný ateliér – budou nadále pokračovat.

Během měsíce září je možné si aktivity zdarma vyzkoušet a až poté se pro ně rozhodnout závazně. Celkový přehled nabízených kroužků má středisko volně k dispozici na svých webových stránkách www.ddmng.cz. On-line přihlašování bude možné od středy 9. září.

Ještě předtím je možné se s kroužky seznámit a také se do nich již případně zapsat během zábavného odpoledne v úterý 8. září od 15 do 17.30 hodin v prostorách ZŠ Sion v hradecké Mandysově ulici (vchod vedle sportovního hřiště).

Bližší informace zde zájemcům podají vedoucí kroužků. Pro děti jsou připravena stanoviště se sportovními i kreativními aktivitami. Mohou si vyzkoušet výrobu keramiky, tvoření z listů, fotografování, pantomimu, vaření i další. Ze sportů se představí florbal a fotbal. Mezi doprovodné atrakce patří malování na tvář, skákací hrad pro nejmenší nebo třeba soutěž ve foukání bublin.

DDM Nová generace provozuje zdarma kroužek předškoláka s přípravou na školu a je otevřený dětem z celého města. Zajímavá je také nabídka výuky jazyků a pohybových aktivit pro dospělé.

Fotografie pro dokreslení v případě zájmu najdete na facebooku: https://www.facebook.com/ddmhradec.

Dobrá zpráva … pro milovníky výstav

Hradec Králové - U příležitosti 320. výročí založení Řádu svatého Huberta  hrabětem Sporckem v Kuksu přichystalo královéhradecké biskupství ve spolupráci s Hospitální nadací Františka Antonína hraběte Sporcka v Kuksu a Řádem svatého Huberta zbrusu novou výstavu.

Nese název Odkaz hraběte Sporcka a zhlédnout ji můžete v prostorách galerie Biskupské rezidence.

Slavnostní vernisáž proběhla včera odpoledne, kochat se vystavenými exponáty budete moci až do konce měsíce září.

Nenechte si ujít: Fanoušci, pozor! Hokejový cirkus se rozjede už v pátek

Hokejista Jaroslav Bednář v dresu extraligového Mountfieldu HK.Hradec Králové, Pardubice - Už jen tři dny zbývají do dlouho očekávaného začátku hokejové extraligy. Fanoušci z východu Čech jsou v pozoru.

Hradecký Mountfield posílený o supestar Jaroslava Bednáře (na snímku), i Pardubice s navrátilcem Tomášem Rolinkem, chtějí hrát na špici tabulky.

Už ve čtvrtek vyjde v Deníku obsáhlá hokejová příloha věnovaná Hradci Králové, o den později také Pardubicím. Nezapomeňte!