Chcete si uplést ošatku či pomlázku z vrbového proutí a zahrát si třeba i typické jarní hry? Příležitost máte v neděli v Modrém domě, Středisku environmentální výchovy, kde se koná Jarní slavnost.

První účastníci, kteří mají zájem si na závěr akce odnést pletenou ošatku, začnou od 10 hodin plést výrobky z vrbového proutí. „Ti, kteří by si chtěli uplést jen pomlázku a zúčastnit se dětských her, mohou přijít až v odpoledních hodinách. Od 13.30 na ně budou čekat typické jarní hry - kuličky, házení fazolí, točení káčou, jarní hádanky, pohybové hry z venkovského prostředí apod. Děti budou též plnit různé úkoly, v průběhu kterých se naučí různá tradiční rozpočítávadla a říkanky,“ přiblížila nedělní program za pořádající sdružení INEX – SDA Alžběta Trojanová.

Bude možné si též vyzkoušet některé techniky zdobení velikonočních vajec. Pro účastníky bude k dispozici drobné občerstvení a v poledne se mohou těšit na speciální jarní polévku. Program bude končit v 17 hodin.

Akce je součástí cyklu Cesta krajinou, v rámci kterého se letos v Modrém domě odehrají další tvůrčí dílny, přednášky, koncerty a divadelní představení.
Například 25. dubna se zde uskuteční oslava Dne Země, která bude věnovaná zejména dětským hrám a soutěžím s dopravní tematikou, a na 23. května organizátoři připravují dílnu řeckých kruhových tanců. (zr)