Alexandrovci míří do východních Čech

Pardubice/Hradec Králové - Slavný pěvecký soubor Alexandrovci vystoupí už ve čtvrtek od 19 hodin v pardubické Tipsport areně a v neděli 18. října ve stejný čas v královéhradecké Fortuna aréně.

Stodvacetičlenné světoznámé těleso se do našich sportovních hal vrátí po dvou letech se sólisty Vadimem Ananěvem a Borisem Dyakovem a navíc se speciálním hostem – Valérií „Lery" Kurnuškinou, teprve osmiletou sólistkou, jejíž vystoupení obvykle sklízí dokonce ovace vestoje.

Jako tradičně se souborem zazpívají české hvězdy. Tentokrát přijala pozvání jedna z nejúspěšnějších českých zpěvaček Helena Vondráčková a rovněž muzikálová diva Michaela Nosková.

Program nabídne kromě očekávané ruské klasiky (Kalinka a Kaťuša) také populární operní árie Verdiho a Pucciniho anebo lidovou romanci Oči čiornie, kterou měl na repertoáru i Luciano Pavarotti.

Se slatiňanskou rodačkou Helenou Vondráčkovou legendární ansámbl zazpívá hit z muzikálu Mamma Mia! The Winner Takes It All od skupiny ABBA (s českým textem A ty se ptáš, co já) a s Michaelou Noskovou připomenou rockovou baladu světoznámé skupiny Queen Who Wants To Live Forever.

Dobrá zpráva…pro všechny

Hradec Králové - V unikátní přírodní lokalitě na Plachtě se bude v sobotu konat tradiční podzimní veřejná brigáda. Přijít a připojit ruku k dílu může úplně každý. Brigáda, která má za úkol chráněnou lokalitu vyčistit od odpadků, začíná v 9 hodin. Účastníci mají sraz na hrázi rybníka Plachta. Na místě si lze vypůjčit nářadí, organizátoři ale upozorňují, že jeho počet bude omezený. Vítaný je proto každý, kdo si přinese vlastní hrábě, lopatu, zahradnické nůžky či třeba křovinořez. Více informací se dozvíte na webových stránkách www.naplachte.cz.