Písemný kontakt dvakrát ročně

Chlapce Lukase Menezese si zde vybrali před deseti lety, dívku Marii Renetu pak o rok později. S dětmi ve škole mají pravidelný písemný kontakt dvakrát ročně, a to na Vánoce a na závěr jejich školního roku, který končí v březnu. Dostávají i vysvědčení a celkové hodnocení vzdělávání. Marie Reneta začala prvním rokem studovat učitelský obor, aby v budoucnu sama mohla vzdělávat indické děti.

Věnované peníze dětem pomáhají

Prvňáci předali charitě v Hradci Králové příspěvek 10 tisíc korun na obě děti, aby mohly dále pokračovat ve studiu. Z částky pěti tisíc korun na jedno dítě jsou pořízeny školní pomůcky, taška, uniforma, strava a základní zdravotní péče. Dále dostanou dárek k Vánocům a k narozeninám, navíc je jim hrazen dětský prázdninový tábor.

Zaměstnankyně charity se převlékla do oblečení, které v Indii nosí ženy a dívky, navíc děvčatům nalepila na čelo indickou ozdobu zvanou bindi. Chlapci ji dostali jako dárek pro svoje maminky.

Dík patří všem, kteří přispívají

Poděkování míří ke všem sponzorům, kteří pravidelně přispívají na adopci v rámci velikonočního a adventního tvoření. Dík dále patří všem, kteří přispěli při společenském večeru školy a během dalších akcí.

Naďa Trojanová, ZŠ a MŠ Jana Pavla II., Hradec Králové