Stránka Řádků důvěry se těší mimořádnému zájmu čtenářů. Do redakce chodí desítky dopisů. Proto mějte strpení, i váš příběh brzy zveřejníme.

Hledáme babičku a dědečka

Vážená redakce, milí čtenáři, dovolte, abych i já napsala svůj příběh. Po vysokoškolských studiích jsme s otcem a bratrem stavěli rodinný dům. Byli jsme jen tři, a proto se stavba protáhla na 8 let. Byly to tvrdé roky, žádná dovolená, vše se těžko shánělo a peněz bylo málo. O to větší radost člověk měl, když bylo dokonáno. Velice mě bavilo dům zařizovat, to barevné ladění nábytku s koberci, dlažbou i vypínači. Krátce po kolaudaci jsem se seznámila se svým budoucím mužem. Teď už vím na sto procent, že z jeho strany to bylo jen prospěchářství. Byl již podruhé rozvedený a neměl kde bydlet. Takové manželství nemohlo vydržet. Mám již dospělou dceru, kterou jsem sama vychovala.

Jsem veselá, ráda tančím, poslouchám hudbu (i vážnou), občas pracuji a ráda relaxuji na zahradě. V létě vyrážím na cyklotoulky, nepolykám kilometry, ale kochám se naší nádhernou přírodou. Ráda chodím na houby, jezdím i autem.

Měřím 165 cm, mám souměrnou postavu, kterou si udržuji pravidelným cvičením a tancem. Kdo tančí, předchází srdečním chorobám a uvolňuje stres.

Ráda bych poznala sympatického, šikovného nekuřáka kolem 55 let s podobnými zájmy. Jsem z Pardubic, což je i město hudby. Uvítala bych, kdyby se mnou navštěvoval koncerty vážné hudby. Miluji vídeňské klasiky, ale to už chci asi moc.

Líbil by se mi muž zručný, který dokáže leccos opravit, motorista se smyslem pro humor.  Nemusí být úplný abstinent, ale alkoholismus netoleruji. Těším se na dopis od toho pravého.

Čtenářka z Pardubic

(Pokud chcete reagovat na tento příspěvek, pište na adresu redakce uvedenou vlevo na této straně. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku. Dopisy adresátům předáme.)

Chci ještě prožít něco hezkého

Vážená redakce, ráda čtu vaše Řádky důvěry, které jsou velkým přínosem pro opuštěné a smutné lidi. Jsem vdova, která má ráda vše krásné, co nám život nabízí, jak chvíle štěstí, tak i smutku. Prošla jsem si těžkým obdobím života, ale je to již za mnou.

Mám ráda vycházky, přírodu, květiny, zvířata – kočky, pejsky i jiné druhy. Jezdím na výstavy květin, obrazů, zahrádkářů a chovatelů. Ráda vařím, když mám potřebné potraviny. Ráda se směji a zpívám. Hudba mi dodává radost a optimismus, léčí mé smutky. Nejsem chladná, ba naopak jsem mazlivá.

Je mi 71 let a ráda bych poznala muže do 75 let. Chci ještě prožít něco hezkého s upřímným pravdomluvným mužem, který také nechce být sám a věří, že ještě bude ve dvou šťastný.

Budu se těšit na odpovědi.

Čtenářka od Chrudimě

Hledám paní Marii. Ztratil jsem adresu

Vážená redakce, loni jste otiskli můj dopis, za což vám děkuji. Paní Marie z Jedlové u Poličky mi poslala moc hezký dopis, na který jsem odpověděl, ale odpovědi se již nedočkal. Asi za měsíc jsem její dopis i s adresou zahodil.

Po dvou měsících jsem dostal od ní dopis bez zpáteční adresy, na obálce bylo dva měsíce staré datum. Rád bych se té paní ozval.

Předem moc děkuji.

Standa ze Skutče

Usměje se štěstí
i na mě?

Vážená redakce, zkouším, zda-li i na mě, se prostřednictvím této rubriky, usměje štěstí. Jsem bezdětná vdova ve věku 61 let. Bydlím v rodinném domku na vesnici. Jsem rodinný typ všestranných zájmů. Mám ráda hudbu, květiny a vše hezké, co k životu patří. Ráda bych se seznámila s mužem do 65 let z okolí Hradce Králové.

Budu se těšit na vaše odpovědi.

Čtenářka od Hradce Králové

(Pokud chcete reagovat na tyto příspěvky, pište na adresu redakce uvedenou vlevo na této straně. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku. Dopisy adresátům předáme.)


Deník pomáhá

Potřebujete se „vypsat" z těžké životní situace? Toužíte nalézt přátele? Svěřte svůj příběh Deníku. Samozřejmostí je diskrétnost.

Chcete napsat
do Řádků důvěry?

Do řádků důvěry napište vlastní příběh, v němž se podělíte o své starosti, samotu, ale i radosti a úspěchy. Možná právě tak získáte nová přátelství. Své příspěvky s kontakty na vás (adresou a telefonním číslem) i odpovědi na zveřejněné příběhy posílejte na: Hradecký deník, Řádky důvěry, Kladská 17, 500 03 Hradec Králové, nebo na e-mailovou adresu G.Capouskova@vlp.cz. Neuveřejňujeme anonymní příspěvky. V případě odpovědi uveďte vzadu na obálce, komu odpovídáte a datum otištěného příspěvku. Dopisy doručíme.