Ve čtvrtek se objeví na prostranství před prodejnou Cyklo Pokr na Tylově nábřeží. Akce nazvaná Mikulášská show Leoše Mareše tady potrvá od 16 do 18 hodin a kromě dárků se děti i jejich rodiče mohou těšit na zajímavé hosty. Kromě moderátora Leoše Mareše je zde připravena beseda s nejlepším českým cyklistou na horských kolech Janem Hruškou.

V pátek bude hradecké ulice opět křižovat tradiční Mikulášský trolejbus pro nejmladší cestující. Děti a jejich doprovod se vyzdobeným trolejbusem se dvěma Mikuláši a několika čerty svezou zdarma. Trolejbus s jedním Mikulášem za volantem vyjede pět minut po 15. hodině za zastávky Alessandria na Slezském Předměstí, odkud se vydá Komenského ulicí na Nový Hradec. Odtud bude v 16.07 hodin pokračovat na terminál, z něhož deset minut po 17. hodině vyrazí po trase linky 7 do zastávky U Čechů v Malšovicích. Přesně v 18 hodin se vydá zpět k Alessandrii, kde svou pouť skončí.

Kromě nadílky v trolejbuse se Mikulášové i čerti vyřádí na konečných zastávkách, kde bude program pokračovat venku. Městem půjde v pátek odpoledne také tradiční čertí průvod, který je součástí akce nazvané Čerte, utíkej.

Průvod startuje v 16 hodin z Baťkovanáměstí, dále projde pěší zónou na Tylovo nábřeží a zpět. Na Baťkově náměstí je poté připraven hodinový program složený z vánočních písní, soutěží a podobně.

Novinkou pátého ročníku bude soutěž o nejhezčí pekelné kolo. (čer)