I letos se účastníci vydali od Základní školy Milady Horákové v Hradci Králové pěšky nebo na kole. Děti si nesly papírovou rybičku a za splněné úkoly na stanovištích dostávaly slabiky na její šupiny. Ryby, voda a ekologie byly letos hlavními tématy.

V tajence se ukrýval název „Vodnická stezka", kterou si v reálu prohlédli od rybníku Biřička až k Datlíku turisté i cyklisté. Dozvěděli se něco o „kapří nemoci", třídili odpadky, poznávali živočichy, hledali vodnické džbánky. Cyklisté si odpočinuli na rozcestí U pěti ježků u dendrofonu, vyjeli prudký kopec na Černou stráň, kde získali vrchařskou prémii. Podívali se i k Císařské studánce.

Všichni se pak postupně setkali u ohníčku v zahradě školy. Vybrali si pěknou odměnu s logem akce, která se konala za podpory Magistrátu města Hradec Králové. Děti ještě nakreslily rybičku. Ta poputuje do společného rybníčku v areálu školy. Žáci, rodiče i učitelé budou moci dát jedné z nich svůj hlas. Zvolí „Miss rybku". Její autor dostane CD Pohádek z hradeckých rybníků. Už jen zavzpomínat na letošní ročník si můžete ve fotogalerii na webových stránkách www.zshorakhk.cz.

Dana Půhoná