Dnes začínáme neobvyklým dopisem, který přišel z Valdic. Muž, který tam tráví čas za mřížemi, se chce podělit o svůj příběh a doufá ve šťastný konec.

Jsem ve vězení neprávem

Ještě, než se představím, bych rád upřímně napsal, že již léta si celé rodina kupuje Hradecký, Pardubický a Orlický deník. Jsou to snad ty nejlepší, nejčtenější a nejvíce informační noviny u nás v tuzemsku. Kdepak nějaký bulvár! Já a má rodina jsme již přes deset let věrni vám, zmiňovaným novinám.

A teď mi dovolte, abych řekl, co mám na srdci. Jmenuji se Pavel Dzingel, je mi 36 let a narodil jsem se v Pardubicích. Odmala sportuji, od 8 let jsem hrál fotbal za TJ Slavoj Choltice a v oblastním přeboru jsem se v 15 letech stal nejlepším gólmanem. Od 17 let jsem posiloval a od 18 let za Fic Star Přelouč závodně provozoval kulturistiku. Získal jsem sedmé místo mezi muži v roce 1991 a 2. místo na mistrovství Čech v kulturistice do 80 kg muži-ženy 1992.

Od 18 let s bratrem provozujeme diskotéky. Bratr Petr Dzingel je profesionálním dídžejem a provozovatelem Legendární letní festival Svojšice u Přelouče v letním amfiteátru. Dále vystupuje po celé ČR a mezi hosty našich akcí patří CArl Coxx, Lapila, Aifell, Toki, Kontrafa-Kt, Nika atd.

Jsem ženatý 10 let a mám dvě děti. Dceru Barborku (9 let) a syna Pavlíka (5 let). Bohužel svojí hloupostí a naivitou jsem se dostal do rozporu se zákonem za to, že jsem neprozradil na svého bratrance, že byl své ženě nevěrný a má poměr s milenkou. Jeho křivé obvinění a lež mě doslova obrátily život vzhůru nohama. Po té, co mě obvinil, si to po měsíci rozmyslel. Vše tehdy zaznamenal právník, kterému přiznal, že ze strachu lhal. Ale dokument s přiznáním jeho lži se ztratil před soudním stáním a mě soud i přes rozpory, nedostatečné důkazy a pochybnosti odsoudil.

Jelikož jsou moji rodiče nemocní, GŘ věznic a pan plk. Kula a pan Hospodka mě nechali umístit blíže domova, tedy sem do věznice Valdice!

Zatím se venku přihlásila bratrancova milenka a další svědci, kteří chtějí potvrdit, že lhal, a mají výčitky svědomí, že se za mřížemi nachází neprávem člověk, který tu vlastně ani nemá být. Pokud vás bude můj příběh zajímat, můžete se obrátit na mého právníka (jméno v redakci).

Píši vám, protože jsme s ženou zoufalí, když jsme bez sebe a nemilujeme se.

Moc rádi jsme vždy měli kapelu Komunální odpad z Chlumce nad Cidlinou, která vznikla v roce 1989 a její poslední album je Best of Life, písničky Hrobník a smrt, Chybíš mi lásko. Kapelu jsme navštěvovali v Bukovině. Proto vás ze srdce prosím o adresu na kapelu, jméno zpěváka a internetové stránky, budete-li tak laskaví. Moc ze srdce děkuji a prosím – držte mi palce, ať mě omilosrdní. Věrný čtenář Pavel Dzingel

Zdravotní problémy chci řešit ve dvou!

Zdravím všechny čtenáře Deníku!

Před více než měsícem (10. září) jsem zveřejnil svůj příběh. Dostal jsem odpovědi, ale mám problém. Prosím všechny ženy, které mi napsaly, aby připojily svoji zpáteční adresu. Nemohu odpovědět na ty dopisy, kde je uvedeno pouze telefonní číslo, já totiž telefon nemám.

Pro připomenutí si dovolím svůj příběh zopakovat: Vyrůstal jsem s rodiči. Matka, otec a dva bráchové. Když můj otec onemocněl, bylo mi pět let, bratrovi devět. Maminka se tak musela starat o všechny. Otec ulehl s nemocí ve svých 40 letech. Bratr pak odešel na vojnu, já zůstal s matkou. Táta zemřel, když mu bylo 56 roků. Snažil jsem se matce pomoci. Nyní mi je 64 let, měřím 166 cm a jsem nekuřák. Nepiji alkohol. Sám doma jsem už 20 let a jsem vdovec. Proto hledám hodnou ženu, může to být i jen přítelkyně. Už nechci brečet z té samoty.

Děkuji za odpovědi. Jiří, Náchodsko

CHCETE NAPSAT DO ŘÁDKŮ DŮVĚRY?
Do Řádků důvěry můžete napsat vlastní příběh, v němž se podělíte o své starosti, samotu, ale i radosti a úspěchy. Možná právě touto cestou získáte nová přátelství. Své příspěvky s kontakty na vás (adresou a telefonním číslem) i odpovědi na zveřejněné příběhy posílejte na adresu Hradecký deník, Řádky důvěry, Kladská 17, 500 03 Hradec Králové, případně na e–mail milena.holmanova@denik.cz. Neuveřejňujeme anonymní příspěvky. V případě odpovědi uveďte vzadu na obálce, komu odpovídáte a datum otištěného příspěvku. Dopisy adresátům doručíme.