Milí přátelé, podporovatelé. S velikou radostí vám oznamujeme, že vaše podpora nám pomohla a nakonec jsme po velikém boji uhájili třetí místo. Takže hřiště za více než milion korun bude!

Je to vaše veliká zásluha. Podpora byla neuvěřitelná, hlasovalo se i v Německu, Americe či Austrálii. Poslala jsem e-mail do České Lípy a obratem jsem dostala odpověď: „Už víme a hlasujeme." Svět je malý.

Akce vznikla jako nápad Milana Černého, zapáleného trenéra mladých fotbalistů, takže se zapojily celé fotbalové týmy i s příbuznými. Poté se rychle přidala a velice zapracovala Jana Hubáčková, která o hřiště bojuje už dlouhých deset let.

Vylepené plakáty, podpora z okolí

Dokonce jistá osoba důchodového věku, ve snaze co nejvíce pomoci, obcházela pod rouškou tmy a s vědomím hrozby pokuty Chlumec a oblepovala exponovaná místa burcujícími plakátky. Neunikly ani dveře u nádraží.

Fandili nám okolní starostové a s nimi celé obce,školy, školky či charitativní organizace. Ze všech sil nás podpořila starostka Petrovická v Lovčicích, starosta Šustr v Nepolisech. Starosta Libor Morávek, ve chvíli, kdy jsme zjistili, že náš starosta je na dovolené a tajemník leží s bolavými zády, okamžitě zareagoval na naši prosbu a se slovy „Už na to jdu." požádal okolní starosty o ještě masivnější podporu.

Hlasovaly celé podniky nejenom v Chlumci, ale také jinde, dokonce i v Praze.

Medializace snahy? Účinná pomoc

A v pátek, dva dny před ukončením soutěže, nabídl pomocnou ruku i Hradecký deník. V sobotu o naší snaze vyšel článek na půl strany! To byla nečekaná a účinná pomoc. Napsali i o tom, že nás podporuje Anna Maclová, náměstkyně hradeckého primátora.

Akce neuvěřitelně stmelila celé město a okolí. Fandili i slavní rodáci. Už i fotbalisté nyní vědí, kdo je Zdeněk Vaníček. A kdo by nevěděl, najde to i na Facebooku u Milana Černého z Chlumce nad Cidlinou.

Z Německa podporovala paní Tomsová – Hladíková s manželem. Doufáme, že i o tom, co dokázali oni dva, se brzy dočteme v Chlumeckých listech.

Na poslední chvíli se štěstí usmálo

Bylo to napínavý boj. V neděli 8. března to vypadalo na čtvrté místo – až do čtvrteční 13. hodiny. Po odečtení neoprávněných hlasů (dokonce se jedna paní v diskuzi města Stříbro sama pochlubila, že naklikala 400 hlasů) jsme se však objevili na třetím místě! Radost z úspěchu byla převeliká.

Naštěstí, podle reakce diskutujících, to lidé ve Stříbře berou jako ponaučení, že podvádět se nemá, a že mají šanci to zkusit za rok.

Takto se s vámi chci podělit o radost. Všem velice děkujeme. Díky za tu neuvěřitelnou podporu. Už se moc těšíme, až vás budeme moci pozvat na zprovozněné hřiště.

Z Chlumce nad Cidlinou všechny zdraví a za neuvěřitelnou podporu během klání o hřiště ještě jednou  děkuje:

Marie Křepelová