Od 14 hodin bude nad areálem lyžařské školy otevřen Pohádkový les pro děti na lyžích. Masky do patnácti let mají vlek TLV na Martě II od 14 hodin zdarma. V 15.30 hodin akce začne křtem piva Ozzobír. Připraven je bohatý program s Ozzákem.
Následuje vystoupení lyžařské školy, sjezd masek, představí se Petr Vacek, Václav Upír Krejčí, Maxim Turbulenc, Katapult a Jumping Drums. Návštěvníci se mohou těšit na velký ohňostroj. Chybět nebude samozřejmě ani občerstvení.
Orlické hory mají hned dva vládce – Rampušáka a půvabnou princeznu Kačenku.
Přitom Kačenka je mnohem starší než Rampušák s bílým plnovousem. Podle dávných vyprávění předků v Orlických horách přebývá a laskavě panuje milá dívka Kačenka. Objevila se již v Babičce Boženy Němcové a v knize Z mých pamětí Aloise Jiráska. Orlickým horám se proto také říkává Kačenčiny.
Postava Rampušáka vznikla až později. Začátkem šedesátých let Československý rozhlas natočil cyklus propagačních pořadů Kam na dovolenou o méně známých oblastech naší země. Pořad o Orlických horách sestavil Jiří Dvořák, pozdější redaktor časopisu Turista.
Postava Kačenky se mu do sportovního i humorného pořadu nezdála vhodná, a tak použil jméno vísky Rampuše, která je vzpomínána spolu se služkou Rampepurdou Rampepurďáckou v knížce Karla Poláčka Bylo nás pět. A tak se narodil Rampušák. Duchovi hor, který 21. prosince 1962 provázel posluchače pořadem, propůjčil hlas herec Josef Beyvl.

Již v roce 1965 ukončoval Rampušák zimní sezonu v Deštném. Rampušák při rozloučení se zimní sezonou sjíždí na starobylých lyžích s dlouhými zahnutými špicemi a s jednou holí . (zr)