Pokud byste si chtěli zkusit atmosféru závodu, nebo se jen s přáteli projet krásnou krajinou Babiččina údolí a bratří Čapků a strávit tak příjemnou část dne v sedle kola, Ratibořický maratón je pro vás ideální volbou.

Trasa je dlouhá 48 km, během kterých nastoupáte celkové převýšení 660 m a zvládne ji každý, kdo alespoň trochu jezdí na kole. Navíc pokud se přihlásíte do 3. dubna, získáte kromě startovního čísla s vlastním jménem také originální pamětní tričko.

Přihlásit na maratón se můžete on-line na webu závodu www.ratiborickymaraton.cz, kde najdete kompletní informace o závodě a nebo osobně v prodejně Jízdní kola Bárta Úpice.

Vedle hlavní trasy se pojede také závod pro děti na 12 km a pro předškolní a přípravku na krátkém okruhu v okolí areálu, přičemž děti mají startovné zcela zdarma.

Letošní novinkou je také zařazení historicky prvního závodu elektrokol na území České republiky. Co je to elektrokolo a jak funguje se můžete na vlastní kůži přesvědčit v den závodu, kdy bude omezená možnost zapůjčení elektrokola, nebo kdykoliv v prodejně Jízdní kola Bárta Úpice (zde je možné elektrokolo zakoupit).

Loňské prvenství bude obhajovat Tomáš Vokrouhlík, který ve sprintu o sedm desetin porazil Jana Hrušku.