Kromě domácích zástupců najdeme na startovní listině hráče z Belgie, Francie, Německa, Norska, Polska, Ruska, Skotska, Švýcarska a Ukrajiny.

Nejmladšími účastníky jsou desetiletí Filip Rokoš z Hradce Králové a Viktor Přibyl z Prahy.

Nejstarším účastníkem je ruský nestor z Petrohradu, již 79letý Evgeny Golcman. Několikanásobný vítěz celého seriálu Czech Tour je na prahu osmdesátky stále pln elánu, o čemž svědčí, že k partii prvního kola nastoupil (a vyhrál) ihned po čtyřicetihodinové cestě autobusem na trase St. Petersburg – Riga – Vilnius – Praha – Hradec Králové.

V čele turnaje STEN.cz OPEN je po šesti kolech nasazená jednička mezinárodní mistr Frode Urkedal z Norska a Tomáš Kraus reprezentující AD Jičín. Oba hráči na sebe narazili v 6. kole a jejich partie skončila po dramatickém průběhu remízou.

Všechny své ostatní soupeře porazili. Na 3. – 6. místě za nimi následují s půlbodovou ztrátou Golcman, Půlpán (17 let, ŠK 2222 Polabiny) a překvapivě i 13. nasazený Navrátil (Uničov). Vůbec se nedaří 3. nasazenému Norovi Mikalsenovi, který zatím na 13. místě.

Šachové bitvy se odehrávají v kongresovém sále hotelu Černigov a kromě hlavního turnaje STEN.cz OPEN se zde koná i turnaj v rapid šachu – ERV OPEN, bleskový turnaj a turnaj v bughouse, což je specifická forma šachu.

Záštitu nad celým festivalem, který nese název HRADEC KRÁLOVÉ OPEN, převzal primátor města Zdeněk Fink a město Hradec Králové akci finančně podpořilo.

V doprovodném turnaji v bleskovém šachu zvítězil suverénně veterán Golcman (RUS) se 6,5 body před hořickým juniorem Flašarem s 5 body a pardubickým juniorem Půlpánem se 4,5 body. Turnaj v rapid šachu ERV OPEN se uskuteční v sobotu 10. 10. dopoledne.   (pi)