Stránka Řádků důvěry se těší mimořádnému zájmu čtenářů. Do redakce chodí desítky dopisů. Proto mějte strpení, i váš příběh brzy zveřejníme.

Zbytek léta ve dvou

Vážená redakce, jsem vdovec ve věku 72 let a rád bych Vaším prostřednictvím poznal ženu podobného věku. Samota mě již delší dobu tíží a rád bych byl nějaké ženě oporou, stejně jako ona mně. Pocházím z Trutnovska, kraje hor a malebných zákoutí. Věřím, že ještě není pozdě na prožití zbytku života ve dvou ve vzájemné lásce a porozumění. Těším se na odpovědi.

Honza z Trutnova

Na podzim již spolu

Vážená redakce, i já patřím k těm, kteří si rádi pročítají páteční Řádky důvěry. Rozhodovala jsem se sice delší dobu, ale nakonec i já bych ráda zkusila touto cestou najít vhodný protějšek. Je mi 60 let, jsem 164 cm vysoká a vážím 75 kg. Ráda bych však poznala muže k vážnému seznámení. Více o sobě vám povím až při osobním setkání. Těším se na odpověď.

Čtenářka z Krkonoš

Začneme znovu

Vážená redakce, jsem čtenářem Vašich novin, jejichž obsahem jsou i Řádky důvěry. Rozhodl jsem se zkusit své štěstí, a proto píšu. Jsem mladý kluk ve věku 22 let, pocházím z Trutnovska a jsem rozvedený. Bohužel v současné době se nacházím ve věznici Odolov v okrese Trutnov. Můj výstup se již nezadržitelně blíží a já bych nerad zůstal sám. Rád bych proto touto cestou poznal dívku bez předsudků do 30 let z Trutnovska, neboť bych zde rád zůstal. Pokud by některou ze čtenářek tyto mé řádky oslovily, odpověď na ně potěší. Rád odepíšu všem.

Čtenář Martin

Překonáme samotu

Vážená redakce, rozhodl jsem se napsat pár řádků do vaší rubriky. Jsem již delší dobu sám. Jsou tomu skoro dva roky, kdy mi zemřela žena, která byla velmi těžce nemocná, a já se o ni do poslední chvíle staral. Po její smrti jsem si myslel, že vše zvládnu už sám, ale poznal jsem, že samota, a s ní spojená beznaděj, se nedá dlouho snášet. Chtěl bych touto cestou najít přítelkyni ve věku do 60ti let, třeba jen na občasné schůzky, jen tak si popovídat. Je mi 61 let, jsem silnější a menší postavy. Jsem kuřák a příležitostně si dám i sklenku. Dříve jsem se věnoval hodně sportu, byl jsem fotbalový rozhodčí. Bydlím v malém bytě a mým jediným společníkem je jen dvouletý černý kocourek Mikeš. Pokud by se zde našla žena přiměřeného věku a měla chuť si popovídat, ať neváhá a napíše.

Petr z Ústí nad Orlicí

Poděkování

Vážená redakce, ráda bych touto cestou poděkovala panu Martinu Strejcovi z Hradce Králové, který ochotně dojel pro mého syna. Syn byl u mě v neděli na návštěvě, cestou domů píchl v Jaroměři kolo a neměl se jak dostat do Nové Paky. Pan Strejc nejen, že pro něj ochotně dojel a dovezl ho domů, ale ani nechtěl slyšet o jakémkoliv finančním vyrovnání. I když si pan Strejc myslí, že se až tak moc nestalo, byli bychom rádi, kdyby se prostřednictvím tohoto poděkování, dozvěděl, že pro nás to znamená velmi mnoho.

Čtenářka Helena z Hradce Králové

Najdeme přátele?

Vážená redakce, ráda bych prostřednictvím Řádků důvěry našla přátele. Jsme manželé v důchodovém věku a je nám trochu smutno. Děti máme dospělé, mají své rodiny a nemají čas. Rádi bychom našli přátele, kteří jsou na tom podobně a rádi by k nám jezdili na návštěvy. Bydlíme v rodinném domku s velkou zahradou u Hradce Králové.

Čtenáři od Hradce Králové

(Pokud chcete reagovat na tento příspěvek, pište na adresu redakce uvedenou vlevo na této straně. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku. Dopisy adresátům předáme.)

Deník pomáhá
Potřebujete se „vypsat" z těžké životní situace? Toužíte nalézt přátele? Svěřte svůj příběh Deníku. Samozřejmostí je diskrétnost.

Chcete napsat do Řádků důvěry?
Do Řádků důvěry nám napište svůj vlastní příběh, v němž se podělíte o své starosti, samotu, ale i radosti a úspěchy. Možná právě tak získáte cenná nová přátelství. Své příspěvky s kontakty na vás (s adresou a telefonním číslem) i odpovědi na zveřejněné příběhy posílejte na:
Hradecký deník, Řádky důvěry, Kladská 17, 500 03 Hradec Králové, nebo na e-mailovou adresu g.lachmanova@vlp.cz.
V této rubrice zásadně neuveřejňujeme anonymní příspěvky. V případě odpovědi uveďte vzadu na obálce, komu odpovídáte, a datum otištěného příspěvku. Dopisy doručíme.