Už asi právně tušíte, že řeč bude o hamburgerech a důvěrně známém fast food občerstvení.

„Původ má v Americe, kde se už tento typ stravování snaží regulovat. Poznali totiž, o jak velký problém jde. Rychlé a jednoduché stravování bohaté jen a jen na tuky,“ komentuje populární fast foody Radka Setrmajerová, královéhradecká poradkyně v oblasti zdravé výživy.

Než si půjdete koupit svůj oblíbený hamburger vycpaný hranolkami a zalitého tatarkou, možná byste si měli uvědomit několik věcí. Tělo v podstatě vůbec nezasytíte a velmi rychle budete mít znovu hlad.

A hranolky s tatarkou, to je opravdu smrtelná kombinace. Hranolky mají vysoký glykemický index a dělají se na přepáleném oleji plném rakovinotvorných látek,“ zdvihá varovně prst Radka Setrmajerová a pokračuje o „kladech“ populárního jídla: „Snaha doplnit hamburger zeleninou je marná, základ je v masu, v něm je namleto ani nevíte co. A k tomu tatarka, která je chemicky ošetřená.“

Návyky spojené s obědem ve fast foodu, to je kapitola sama pro sebe. Rychle, ve stresu, za pochodu. Tedy opět špatně. „Na oběd si musíte udělat čas, aby tělo nebylo ve stresu a přijámalo potravu v klidu, protože pak dobře tráví. V opačném případě si můžete přivodit třeba žaludeční vředy. Já, když nemám čas, tak si udělám rychlý koktejl. Pokud nestíháte, tak si třeba ráno připravte na oběd bagetu z tmavého pečiva, do toho pomazánkové máslo nebo tvarohovou pomazánku, zeleninu a sýr.“

Že předchozí řádky o hamburgerech nejsou pro legraci, dokumentují případy, jež královéhradecká dietoložka přidává přímo z vlastní praxe. „Začaly ke mně chodit mladé studentky od osmnácti do pětadvaceti let. Stravovaly se fast foodem a měly záhy problémy s cholesterolem! To už je k zamyšlení,“ uzavírá Setrmajerová.

JAN POKORNÝ