Členové kroužku RC Auta působícího při Domě dětí a mládeže Třebechovice pod Orebem (dále také TRCA) se zúčastnili závodů modelů vozidel v rámci Mezinárodního mistrovství České republiky Mikro 2015 v Bystřici pod Hostýnem, konkrétně ve „Společenském domě Sušil".

Jelo se na kobercové trati, mechových pneumatikách a v neznámých prostorech. Protože měli třebechovičtí závodníci po vysvědčení a prázdniny, jeli na místo už ráno. Počasí cestě příliš nepřálo (déšť a sníh), a tak Podorebští dorazili na místo kolem 14. hodiny. Ubytovali se, postavili startovní depo a začalo se trénovat.

Zpočátku byly problémy s nalepením vhodných pneumatik. Poté se vše podařilo vyladit a trénovalo se až do pozdních večerních hodin. Ubytování fungovalo v gymnastické tělocvičně, kde bylo k dispozici nové sociální zařízení a sprchy. Stravování bylo zajištěno v přilehlé jídelně a občerstvení v baru. Pořadatelé připravili teplé snídaně, obědy i večeře.

Rozjížďky vyšly především Blechovi

Závody začaly druhý den ráno. Slavnostnímu zahájení byl přítomen i starosta města.

Jelo se hned v několika kategoriích: Stock M28, Open M28, Truck M32. V dalších kategoriích Formule M24, Retro M24 a Expert M24 Třebechovičtí zastoupení neměli.

Z podorebských závodníků se zúčastnili Jakub Blecha, Petr Sibeke a Michal a Filip Senkovi. Všechny kategorie byly silně obsazeny. V kategorii Stock jelo 30 závodníků, v kategorii Open 12 jezdců a v kategorii Truck 12 soutěžících. Celkem se v kvalifikačních a finálových jízdách absolvovalo 45 jízd.

Výsledky rozjížděk – Stock: Jakub Blecha 4., Petr Sibeke 10., Filip Senko 15., Michal Senko 21.místo; Open: Jakub Blecha 8. místo; Truck: Jakub Blecha 3., Petr Sibeke 4. místo.

Pozici „na bedně" zaznamenal i Senko

Výsledky finálových jízd – Stock: Jakub Blecha 7. místo celkově a 4. místo v kategorii Junior, Petr Sibeke 8. celkově a 1. v kategorii žáků, Filip Senko 13. celkově a 6. v kategorii Junior, Michal Senko 22. celkově 3. v kategorii žáků; Open: Jakub Blecha 6. místo celkově a 3. v kategorii Junior. Truck: Jakub Blecha 3. celkově, Petr Sibeke 2. místo.

Na závěr závodního dne, což bylo kolem 20. hodiny, se uskutečnilo slavnostní vyhodnocení a předání diplomů a pohárů.

Celkový dojem ze závodů bohužel pokazil ceremoniál, během kterého došlo k vyhodnocení kategorie žák a Senior, ovšem chybělo vyhodnocení Juniorů a Seniorů. Zároveň v některých kategoriích bylo oceněno pohárem pouze první místo. Tombola se neuskutečnila, neboť se pořadatelům nepodařilo zajistit hodnotné ceny slíbené od sponzorů.

Závodníci TRCA se seřadili na špici

O další den později se v hlavní sportovní hale uskutečnily závody Off Road a ve společenském sále byla umístěna klasická Kyosho RCP dráha. Zde se uskutečnily závody podle propozic mistrovství. Svou závodní účast tentokrát hlásili všichni čtyři třebechovičtí jezdci.

Pořadatel na žádost týmu TRCA nejprve provedl umytí dráhy, neboť její mastnota omezovala stabilitu aut. Po uschnutí trati byly provedeny rozjížďky a následovaly finálové jízdy.

Konečné pořadí: 1. Jakub Blecha, 2. Petr Sibeke, 3. Filip Senko, 4. Michal Senko.

Sibeke byl navíc oceněn pohárem za 1.místo v žákovské kategorii.

Aleš Blecha, TRCA