Kdo přežije Dolce: Snědli i slimáka

Hned první večer se všichni rozdělili do kmenů a začala několikadenní soutěž „Kdo přežije Dolce". Od té chvíle začaly jednotlivé kmeny plnit dobrodružné úkoly, při nichž se testovala jejich týmovost i odvaha. Našli se i tací, kteří byli ochotní kvůli zisku bodů pro svůj tým sníst i červa, pavouka nebo dokonce slimáka.

Hlavní náplní expedice však bylo poznávání přírody a využívání jejích zdrojů. Kromě mikroskopů se přivezly různé síťky na hmyz a rybářská náčiní. Ti, co se přihlásili do projektu „Přežití v přírodě", se učili pracovat s křesadlem, vyrobit si ze dřeva vor a dokonce i přespat v lese pod širákem. Jedna skupina dětí se věnovala botanice a zakládání herbářů, jiná si nalovila pulce a zkoumala jejich vývoj den po dni.

Dorazil zoolog národního parku

Po loukách zase se síťkami pobíhali nadšenci pro entomologii, aby nachytali co nejvíce exponátů pro své sbírky. Mnoho zajímavého se děti dozvěděly od zoologa KRNAPu (Krkonošský národní park), který mezi ně zavítal.

Čas byl ovšem také na sportování. Hrál se fotbal, tenis a minigolf.

Zážitků bylo za pět dní opravdu spoustu. Bonusem jsou jistě nové poznatky o přírodě spojené s vlastní zkušeností a utužené vztahy ve školním kolektivu.

Další informace a fotografie najdete v on-line zpravodajství na této internetové adrese.   (kh)

Dětský svět Sion: Pohodový den. Nikdo nikam nepospíchal

Dětský svět Sion - den dětí křesťanského centra v Hradci Králové.Hradec Králové - Křesťanské centrum Sion ani letos nezapomnělo na Den dětí a připravilo pro ně čas zábavy, her a soutěží.

Nedělnímu Dětskému světu Sion v Hradci Králové přálo počasí. Děti si užívaly pohyb a cachtání venku, rodiče ucucávali ledovou kávu a nikdo nikam nespěchal. Jednalo se prostě o pohodovou neděli, jak má být.

Dětský svět Sion - den dětí křesťanského centra v Hradci Králové.

Kateřina Hegerová