Dokonce některé děti zdraví sousedy, a pokud jedou lidé „šestnáctkou" do města, sedají si v autobuse často k sobě a baví se spolu.

Soutěž o „nej" masku během karnevalu

Aby příležitostí k seznámení se bylo co nejvíce, pořádají zde někteří aktivní sousedé a přátelé Roudničky nejrůznější akce. Komise místní samosprávy tyto akce podporuje finančně, prostory pro změnu ochotně poskytují Sportovní klub Roudnička a hospůdka Revír.

Letos v březnu se zde konaly hned tři zajímavé akce. Tou první byl v sobotu 12. března tradiční Dětský karneval, při kterém si děti mohly zaskotačit a zároveň soutěžit o nejhezčí masku.

Velikonoční ozdoby z tvůrčích dílen

O den později se v klubovně SK Roudnička konal již pátý ročník Dětské tvůrčí dílny. Byl zaměřen na výrobu velikonočních ozdob z vajíček, z papíru, sklenic, krupice a jiných materiálů. Dvě plata vyfouknutých vajec dodala jídelna důchodců z hradecké Šafaříkovy ulice. Lehčí věci si z toho všeho dokázaly udělat děti samy, s těžšími pomohly „tety" u jednotlivých stolů nebo maminky. Ve velkém se zde děti a také někteří rodiče naučili plést pomlázky „z osmi".

O týden později, v neděli 20. března, se na stejném místě sešly také již popáté roudničské ženy. Pod profesionálním vedením tvořily velikonoční výzdobu pro své domovy a při tom si samozřejmě i popovídaly. Protože se akce líbila, ihned se dohodly na dalším, podzimním tvoření.

Výčet letošních akcí je velmi pestrý

A co dalšího se letos chystá v Roudničce? Samozřejmě to budou klasické Čarodějnice, poté Dětský den, Olympijské hry pro děti nebo Pochod kolem Roudničky pro všechny generace. Dále nohejbalový a tenisový turnaj, opékání makrel v zahrádce u Revíru, podzimní tvůrčí dílny pro děti i dospělé či Drakiáda na golfovém hřišti. V prosinci se o slovo přihlásí Mikulášská nadílka a na závěr roku Putování ke stromečku do lesa.

Marcel Kraus