V kategorii Formule startovalo celkem osm závodníků, v Hobby sedm účastníků (mladších i starších), kategorii Stock absolvovalo devět jezdců a Truck pět závodníků. Účast za klub TRCA při DDM Třebechovice pod Orebem měli jako obvykle Jakub Blecha a Petr Sibeke.

Nejprve probíhaly v každé kategorii čtyři rozjížďky, ze kterých se do finálových jízd počítaly dva nejlepší výkony. Následovaly tři finálové jízdy, ze kterých se dva výsledky sčítaly pro stupně vítězů.

Jakub Blecha v kategorii Stock postoupil do finále na druhém místě startovního roštu a v kategorii Hobby na vedoucí pozici. Petr Sibeke byl v kategorii Stock na třetím místě. Ve finálových jízdách ve Stocku měl Blecha před sebou silného protivníka Milana Wolfa a za sebou Martina Šponara a klubového parťáka Sibekeho. V kategorii Hobby měl soupeře jen za sebou.

Finálové jízdy se povedly. Jakub Blecha zabodoval a přivezl si zlatou a stříbrnou příčku i cenné body do celkového hodnocení. Zato smůla v poslední finálové jízdě (ulomené zadní kolo po střetu) bohužel Petrovi Sibeke přinesla jen čtvrté místo.

Po skončení závodů následovalo slavnostní vyhodnocení a stupně vítězů. Příští závod se uskuteční v sobotu 23. dubna. Stále jsou ve hře dvě varianty - Solnice a asfalt, nebo Habrová a koberec. Vše bude záležet na počasí.

Aleš Blecha