Léto zapříčinilo nízký počet jezdců

V kategorii Formule startovalo celkem šest závodníků, v Hobby deset jezdců (dále rozděleno na Hobby a Hobby Junior), v kategorii Stock osm soutěžících a v Truck jen dva účastníci (pro nízký počet nebyla tato kategorie hodnocena).

Závodníci kroužku RC Auta působícího při Domu dětí a mládeže Třebechovice pod Orebem Petr Sibeke a Jakub Blecha tak mohli získat další cenné body do celkového hodnocení celého šampionátu. Celý den svítilo sluníčko, teplota asfaltu byla kolem 40 stupňů Celsia.

Testovali jiný podvozek kamionu

Jakub Blecha startoval v rozjížďkách Stock ze druhé pozice, ale v silné konkurenci si dojel pro třetí místo startovního roštu pro finále.

Petr Sibeke startoval v rozjížďkách Hobby Junior z první pozice a pro finále si stejné umístění udržel. V kategorii Truck po odjetých rozjížďkách (1. místo) si Sibeke odzkoušel jiný typ podvozku pro kamion (plánovaný na příští sezonu) – pouze pohon zadních kol vozidla. Finálové jízdy jel tedy spíše jen pro radost a zábavu, bez elektronického čipu. Se zvyšující se teplotou asfaltu se zlepšovala i výkonnost jezdců.

Sibeke drží dvě celková prvenství

Výsledky finálových jízd: Jakub Blecha – Stoock – 4. místo v kategorii a stále 2. příčka v celkovém pořadí šampionátu; Petr Sibeke – Hobby Junior – 1. místo v kategorii a rovněž 1. příčka v celkovém pořadí šampionátu; Petr Sibeke – Truck – bez hodnocení (1. pozice v celkovém pořadí šampionátu).

Aleš Blecha, TRCA