„Soutěže jsme využili jako veřejné generálky pro naše čtyři choreografie, které se chystají na prosincové mistrovství světa v Riese, a kromě nich jsme zopakovali dalších sedm tanců z loňského školního roku. Měli jsme možnost tančit před porotou, jejíž dva členové jsou v současné době nejlepšími stepaři Evropy a několikanásobnými mistry světa ve stepu (D. Borak a D. Leveillé), což pro nás bylo velkým zážitkem a ctí," líčí zážitky Lenka Hejnová, učitelka stepu ze ZUŠ Střezina.

Stepaři přivezli celkem deset pohárů – čtyři za 1. místo, tři za druhou pozici a tři za třetí příčku. K největším úspěchům patří zlatý pohár pro juniorskou sólistku M. Hejnovou, juniorské trio (K. Hanišová, G. Vítková a S. Bechtold) a juniorskou formaci. Také sólista Š. Žďárek si druhým místem výrazně polepšil mezi juniory muži.

Autory úspěšných choreografií jsou A. Dobešová, V. Lopour a vedoucí souboru L. Hejnová. „Po dopolední soutěži jsme s kolegy z dalších českých a moravských stepařských klubů a škol vytvářeli nový rekord v počtu stepařů, kteří tančí stejnou choreografii. Rekord z loňského roku se podařilo překonat. Naším posledním zážitkem byla účast na semináři, který vedl Daniel Borak. Během hodinky a půl jsme se naučili ‚výživnou' a nápaditou variaci," doplňuje Lenka Hejnová.

Na místě je poděkování firmě RiAsport za ušití krásných klubových mikin, které měly v Brně svou premiéru, dále patří poděkování Dopravnímu podniku města Hradec Králové za bezchybnou a bezpečnou dopravu. Všem rodičům děkujeme za podporu a pomoc při organizaci tak náročné akce. Poděkování za finanční podporu patří Magistrátu města Hradec Králové a KRTO ZUŠ Střezina.

Jitka Hodasová