Jejich úspěšní držitelé začínali na hradecké základní umělecké škole Střezina. A vypočítávat bychom mohli ještě mnohem víc. Škola poskytla základy i mnoha sólistům významných orchestrů a filharmonií u nás i v zahraničí. Jejím dávným absolventem je například i houslista Jaroslav Svěcený.

Právě v těchto dnech se na umělecké škole přijímají přihlášky do všech oborů - hudebního, výtvarného, tanečního i literárně-dramatického. „Je možné přihlásit se do 20. května. Nabízíme výuku i pro děti od čtyř let. Jedná se o taneční přípravku, která je velmi vhodným startem i pro hudební obor. Na druhé straně nabízíme výuku i dospělým ve všech oborech," upřesnil ředitel školy Karel Šust.

Pro ty, kteří vidí ve svém dítěti talent  a chtějí se na Střezinu podívat, je určen i květnový festival OPEN DWOOR. Koná se 26. května od 14 hodin a funguje v podstatě jako den otevřených dveří. Návštěvníci si mohou školu prohlédnout a uvidí, co všechno se žáci během výuky naučili.

Na dvoře školy bude pódium, kde se představí kapely a orchestry, tanečníci budou tančit, výtvarníci mají připraveny své workshopy a divadelníci budou hrát divadlo. OPEN DWOOR je určen pro celou rodinu, nebude chybět občerstvení ani atrakce pro nejmenší.

Jitka Hodasová