V opravdu veliké konkurenci dvaceti českých, dvou italských a jedné německé firmy studentky 4. BO  hradecké obchodní akademie se svojí firmou BOOM (tetovací a pearcingové studio) obsadily 3. místo, a navázaly tak na úspěch našich firem z loňského roku. Rovněž ostatní firmy z Obchodní akademie dosáhly pěkných umístění.

V rekordně krátkém čase od počátku září (předmět Fiktivní firma se vyučuje na oboru Obchodní akademie povinně ve čtvrtých ročnících pod záštitou Centra fiktivních firem, fungujícího v rámci Národního ústavu odborného vzdělávání) dokázali studenti zapsat firmy do Obchodního rejstříku, vybrat předmět podnikání a získat živnostenská oprávnění, zpracovat české i cizojazyčné katalogy, připravit výstavní stánky.

Zkrátka téměř vše, jako v opravdovém podnikání. Získali tak první zkušenosti s obchodováním v rámci fiktivních firem, které se budou snažit jistě zúročit na již 10. ročníku Veletrhu fiktivních firem, pořádaném na Obchodní akademii, SOŠ a Jazykové škole v Hradci Králové v lednu příštího roku.

Zdeněk Pospíšil, zástupce ředitelky
Obchodní akademie, Střední odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Hradec Králové