Divadelní prkna si pro svou svatbu vybrali herec zdejšího souboru Tomáš Lněnička a jeho nastávající Zdeňka Fígrová. ČTK o tom informovala Marie Šobková z Klicperova divadla.

Podle divadelníků se pravá svatba na hradeckých divadelních prknech odehraje poprvé ve více než stodvacetileté historii budovy divadla, navíc oddávajícím bude přímo ředitel hradeckého divadla Ladislav Zeman, který je současně hradeckým zastupitelem. Vedení divadla upozorňuje, že v pátek v pravé poledne nebude na svatební obřad platit žádné předplatné ani vstupenky a pro přátele divadla bude vstup do sálu volný. Tomáš Lněnička v hradeckém divadle vystupoval v několika desítkách rolí, například v hlavní roli Nikoly v Baladě pro banditu či v roli Jeníka z Prodané nevěsty.

Svatebčané v Královéhradeckém kraji v posledních letech objevují stále nové místa pro obřady; například letos v březnu si své ano řekli svatebčané na ploše hradeckého zimního stadionu před hokejovým utkáním Hradec Králové - Havířov. Lidé se žení a vdávají také v zámeckých interiérech, na vrcholu Sněžky, v roce 2005 se první svatba uskutečnila také v areálu dvorské zoo.