Svatba herce hradeckého souboru Tomáše Lněničky s jeho vyvolenou Zdeňkou Fígrovou byla první svatbou v historii hradecké divadelní scény, která funguje od roku 1885.

Svatba se odehrála na jevišti před téměř zcela zaplněným hledištěm, ve které kromě rodinných příslušníků zasedli také kolegové z divadla. "Je to poprvé v historii, kdy se na jevišti našeho divadla odehrává příběh lásky, jehož autory, herci a režiséry jste vy sami," řekl během obřadu ředitel divadla Ladislav Zeman, který je sice členem hradeckého zastupitelstva, ale roli oddávajícího si dnes vyzkoušel poprvé. "Pro mě to je úplně poprvé, jako zastupitel na oddávání nemám dostatek času, uvolnil jsem se jen proto, že mě o to Tomáš požádal. Kdyby měl někdo z divadla podobné přání, tak to můžeme zopakovat, ale jinak ne," řekl dnes Zeman.

Novomanželé na prknech hradeckého divadla zvládli tradiční výměnu prstenů, manželský polibek a následně na jevišti přijímali i gratulace od svatebních hostů. Vstup do divadla byl dnes mimořádně zdarma, v netradiční roli se představily také uvaděčky, které namísto programů k představení rozdávaly z košů svatební koláčky.

Herec Tomáš Lněnička v hradeckém divadle vystupoval již v několik desítkách rolí, například v hlavní roli Nikoly v Baladě pro banditu či v roli Jeníka z Prodané nevěsty.

V Královéhradeckém kraji v posledních letech stoupl počet netradičních míst, které si svatebčané pro své svatby vybírají. Například letos v březnu si své ano řekli svatebčané na ploše hradeckého zimního stadionu před hokejovým utkáním Hradec Králové - Havířov. Lidé se žení a vdávají také v zámeckých interiérech, na vrcholu Sněžky, v roce 2005 se první svatba uskutečnila také v areálu dvorské zoo.