Ve speciální internetové rubrice budeme průběžně zveřejňovat vaše svatební fotografie.

Své snímky a údaje o svatbě (jméno nevěsty a ženicha, místo a datum konání obřadu, popřípadě zajímavosti) zasílejte na e-mailovou adresu zuzana.skvrnova@denik.cz.

Prvním svatebním párem, který vám představujeme je nevěsta Klára Kolenová z Dolní Olešnice a ženich Václav Kopecký z Rudoltic u Lanškrouna. Svatba se konala 27. 6. 2009 na zámku ve Vrchlabí.

Hostina se konala v penzionu Skalka na Benecku. Novomanželé dostali mimo jiné od kamarádů malé prasátko, které musí vykrmit a opět mají příležitost se sejít a užit si veselí při zbijačce.

Svatba Kláry Kolenové a Václava Kopeckého na Hradecku.
Svatba Kláry Kolenové a Václava Kopeckého na Hradecku.

Že se svateb na Hradecku koná skutečně stále méně a méně, potvrzují i statistiky. Trend soužití „na psí knížku“ je zkrátka v kurzu. Zatímco v roce 1990 matrika zaznamenala 925 sňatků a v roce 2005 jich bylo ještě 459, vloni poprvé nepřekročily hranici 400.

„Zařizovali jsme celkem 399 svateb. Nemyslím, že by za úbytkem byla finanční krize. Dnes už je prostě taková doba. Lidem to tak vyhovuje,“ řekla vedoucí oddělení matrik hradecké radnice Zuzana Holzknechtová­.