Irena
Jméno je řeckého původu a vzniklo ze slova eiréné – mír. Jeho známou nositelkou u nás byla velmi půvabná a šarmantní herečka Irena Kačírková (1925 až 1985). Splňovala všechny předpoklady kladené na hvězdu konverzačního herectví. Byla vysoká, štíhlá, měla potemnělý hlas, výmluvné velké oči, smysl pro humor a mimořádnou kulturu pohybu a dikci. Od roku 1950 až do své smrti působila v Městských divadlech pražských. Na počátku 80. let, kdy se narodil její vnuk Kryštof, statečně a v ústraní bojovala s rakovinou.

V církevním kalendáři je dnes vzpomenuta svatá Bernadetta Soubirousová, která žila v 19. století. Narodila se jako nejstarší ze šesti dětí ve velmi chudé rodině v Lourdech u francouzsko–španělských hranic.

Po pět měsíců se v jí v Lourdech zjevovala Panna Maria. Zpráva o tomto zjevení se rychle rozlétla. Bernadetta se pak uchýlila do kláštera v Neversu, kde v pouhých pětatřiceti letech zemřela. Lourdy se staly jedním z nejproslulejších poutních míst vůbec a každoročně tam přicházejí milionové zástupy poutníků, toužících po uzdravení. Zázračná moc tohoto místa se totiž prokázala již mnohokrát.
. . .