Vkurzech učí nejen základům standardních a latinsko–amerických tanců, ale ispolečenskému chování. Květa Prouzová už ve čtyřech letech zkoušela první krůčky vbaletní škole a ubaletu vydržela až do patnácti let. Pak spříchodem tanečních změnila názor a přednost dostal společenský tanec. Se svým současným manželem pak pravidelně vystupovali vtanečním kroužku, ikdyž každý sjiným partnerem.

Oba se zúčastňovali tanečních soutěži. Josefu Prouzovi tanec tak učaroval, že do tanečních kurzů chodil třikrát po sobě. Stal se pomocníkem vyučujících a nakonec absolvoval itaneční konzervatoř. „Tanec je pro nás velkou zálibou. Je to především odpočinek od všedních starostí a takový lék. Ale také radost zpráce smládeží idospělými, kteří vědí, že tancem lze obohatit život,“ říká Květa Prouzová.

Oba připomínají, že zájem otanec podstatně stoupá a přispívá ktomu itelevizní soutěž StarDance. „Dospělé imladé páry mají nejraději latinsko–americké tance jako čaču nebo jive. Nepohrdnou však ani waltzem, polkou či valčíkem. Mladí však mají nejraději taneční novinky, country tance a slowrock,“ upřesnil Josef Prouza.