Čtyřdenní klání se konalo v pražské Sparta Aréně, kde se utkaly české i zahraniční skupiny o nejcennější kovy. Na mistrovství světa bojovaly týmy z jedenácti států, všichni byli odhodláni reprezentovat nejen jejich domovské kluby, ale zároveň i rodné státy.

Nejúspěšnějším týmem hradecké skupiny se pro letošní rok stala nejstarší děvčata v kategorii senior (15 a více let) pom pom defilé, kde vybojovala nejcennější titul pro mistryně světa pro rok 2015. Tyto dívky také bojovaly o přední příčky ve druhé soutěžní disciplíně pom pom stage, kde s choreografií „Svět hraček" obdržely za druhé místo titul vicemistryň světa.

Těmito umístěními však skupina Cheeky Cheerky neskončila. Bojovala v dalších kategoriích, kde jí medailové příčky neunikly. „Po loňské výhře Kláry Házové v kategorii solo junior (12 – 14 let) a Romany Ptáčkové v kategorii solo senior jsem netrpělivě čekala, zda-li obhájí vybojované tituly. Obě závodnice podaly skvělý výkon a historie se opakovala. Obě se staly mistryněmi světa ve svých věkových kategoriích," doplňuje Aneta Brindová.

V kategorii junior solo měla skupina další želízka v ohni – Anetu Hidvéghy a Zuzanu Mlezivovou. Zuzana nakonec obsadila ve velké konkurenci krásné 17. místo a Aneta šlapala Kláře na paty, když se jí podařilo umístění na druhé příčce.

Při vyhlašování výsledků jsme tedy na stupních vítězů měli zástupkyně na prvním i druhém místě, což nás všechny velice potěšilo. I přes zdravotní obtíže obsadila Veronika Dubnová a Eliška Voltrová v kategorii duo-trio senior 2. místo. Skupina se tedy těší třemi zlatými a třemi stříbrnými příčkami. Děvčatům ve věkové kategorii 8 – 11 let a 12 – 14 let unikla bronzová medaile doslova o chlup, tím pádem se mohou radovat z pocitu, že jsou čtvrtým nejlepším týmem na světě.

„Věřím, že toto mistrovství světa pro mne nebylo posledním. Pro některé dívky z nejstaršího týmu to však byl poslední závod, proto jsem velice ráda, že zakončily svoji sportovní kariéru titulem světového šampiona a velice si vážím jejich odhodlání vytrvat u sportu až do svých 24 let," řekla trenérka Aneta Brindová.

Tímto úspěchem zakončily členky závodní sezonu 2015, kterou nedlouho poté řádně oslavily s rodiči a fanoušky na již tradiční společné rozlučkové akci se sezonou. S novým školním rokem však ihned začínají přípravy na nový ročník, do kterého se mohou přihlásit slečny již od 5 let.

Členky královéhradecké taneční skupiny Cheeky Cheerky.