Jedním z členů této party je rovněž brzy již devadesátiletý Miroslav Vantura, který skládá texty písní pro místní pěvecký sbor a také celý život maluje. Jím malované kulisy slouží místním ochotníkům a jeho obrazy jsou umístěny v mnoha domech ve Skřivanech i okolí.

Sen se stal skutečností

Jak ale sám řekl: „Nikdy bych nevěřil, že budu ve svých devadesáti letech vystavovat v krajském městě." O čem ani nesnil, se stalo skutečností v úterý 3. května odpoledne v Salonu Královéhradeckém na Gočárově třídě. Konala se tam vernisáž jeho výstavy „Obrazy mého života". Zprostředkování akce nabídla Městská organizace Svazu důchodců ČR v Hradci Králové jako poděkování za to, co Skřivany udělaly pro seniory z celého kraje. A Skřivanští toho využili se vší parádou. Připravili svému milovanému rodákovi výstavu jako dárek k devadesátým narozeninám, které Vantura oslaví letos v září.

Došlo i na zpěv hymny seniorů

Na vernisáž vypravili ze své obce autobus, přijeli staří i mladí a přivezli si nejen občerstvení, ale i harmoniku a dobrou náladu. Po krátkém proslovu Hany Svobodové (Seniorka roku 2015 v celostátním hodnocení SDČR) došlo na gratulace, zpěv hymny skřivanských seniorů a přípitek. Velkou kytici s přáním mnoha dalších tvůrčích let předala Miroslavu Vanturovi starostka Skřivan Karolína Hálová. Poté vernisáž pokračovala prohlídkou obrazů, zpěvem a diskusí přítomných. Výstava potrvá do čtvrtka 12. května a přístupná je vždy v úterý, ve středu a ve čtvrtek od 14 do 18 hodin.

Marcel Kraus