Chrudim, Vysoké Mýto, Nový Bydžov, Hradec Králové, Polička, Jaroměř, Trutnov, Dvůr Králové nad Labem a Mělník. Devět věnných měst českých královen má mnoho společného: jsou krásná, mají zvláštní půvab a řadu architektonických i historických památek – a v posledních letech také svoji královnu.
Každé z devíti věnných měst volí svoji královnu krásy, která se stává tváří města po celý rok. V jednom z měst se pak všechny sejdou, aby jedna jediná z nich získala titul královny českých věnných měst.

Hradec Králové volil svoji tvář pro tento rok v pondělí večer.

Nejen krása

„Do finále hradecké soutěže jsme vybrali dvanáct dívek,“ říká majitel pořádající agentury Otto Tomek. „V této soutěži není rozhodující pouze fyzický vzhled a ideální míry, ale především osobnost, šarm a znalosti z historie a místopisu města. Královna nemůže mít jenom prázdnou tvář.“

Dívky v hradeckém kole se snažily vystupovat opravdu jako královny: vznešeně předváděly místo plavek honosné zdobné róby, odpovídaly na poměrně detailní otázky o životě historických osobností a architektuře města. Tančily, ladně chodily a vůbec byly velmi noblesní. Tváří věnného města Hradce Králové pro tento rok se stala půvabná blondýnka Monika Málková.