Desítky řemeslníků, kteří nezapomínají na tradici svých dědů a bab, přijíždějí v sobotu 20. června na Tylovo nábřeží do Hradce Králové na akci nazvanou Nábřeží řemeslníků. Od 10 do 18 hodin se s vámi a především s vašimi dětmi podělí o svůj um.

U každého řemeslného stánku se budete moci zastavit, porozprávět s mistrem svého řemesla a vyzkoušet si, jaké to je tvořit rukama a radovat se z hotového díla.

Až vám začne kručet v břiše, čekají vás místní sedláci s nabídkou čerstvých potravin. Pro čas odpočinku jsou tu muzikanti hrající irské tradicionály, kejklíři z divadla Harmonika zahrají pohádkové představení pro děti Divotvorný hrnec a pro radost oka zde budou živá zvířata.

Na sobotní akci Nábřeží řemeslníků na hradeckém Tylově nábřeží lze vidět nejlepší řemeslníky z celé republiky a u většiny z nich si můžete jejich staré řemeslo vyzkoušet. O zábavu bude po celý den postaráno.

Co konkrétně vás tedy během osmihodinového programu čeká? Živá zvířata, pohádky, tvůrčí dílny pro děti, keltská hudba (skupina Jauvajs) či regionální potraviny. Dále můžete drátovat, kovat na kovadlině, kroužit na hrnčířském kruhu, plést koše, tkát na stavu, paličkovat na herduli, malovat na hedvábí nebo střílet z luků. Můžete řezat do dřeva či zdobit perníky cukrovou polevou.

Občerstvení je zajištěno, držitelé rodinných pasů mají vstup bezplatný. Akce se koná za každého počasí. Pořadatelem je nezisková organizace Dobré divadlo. Změna programu vyhrazena.

Kateřina Václavů