Deník spolu s pivovarem Gambrinus vyhlásil tipovací soutěž a vy jste posílali maily i „esemesky“ s rozličnými počty. Nejprve prozradíme správná čísla, protože jsme vás - čtenáře - nechali na rozuzlení čekat poměrně dlouho. Ale stálo to za to!

Vítěz hádankářského klání totiž bere 100 plechovek piva Gambrinus, pro poražené, kteří nebyli daleko od správných tipů, máme přichystány ceny útěchy. Takže: porodnice Hradeckého kraje hlásí celkem 26 dětí a v Pardubickém kraji to bylo 18 miminek.

Hned dva čtenáři Deníku se trefili na Královéhradecku. Vítěz soutěže je ale jediný! Čtenář Aleš Saidl ze Lhoty pod Libčany totiž svůj správný tip (26 miminek) zaslal mailem již 15. listopadu v 6.01 hodin, zatímco druhý správně tipující Václav Vágner z Dobrušky odeslal mail až 17. listopadu ve 21.52 hodin. Výherci blahopřejeme a čeká na něj stovka gambrinusů. Poražený finalista nemusí smutnit, cenou útěchy mu bude „platíčko” o čtyřiadvaceti pivech. Redakce Deníku oba šťastlivce osloví a dohodne předání výhry.

Jakpak dopadl Pardubický kraj? Čtenáři se mýlili a nemáme ani jediného správně tipujícího borce. Přesný počet 18 miminek neodhadl nikdo. Nejblíže mu byli Miroslav Kalhous z Pardubic (14 dětí) a Jitka Novotná z Litomyšle (22 novorozenců). Jeden odhadoval o čtyři méně, druhý o čtyři více. Gambrinus vyšel Deníku vstříc a i pro tyto dva čtenáře má cenu útěchy - plato piv. Předání vbrzku dohodneme.

Miminkovská tipovací soutěž vás moc bavila, svědčí o tom spousty mailů a SMS, ocitujme alespoň některé. „Jsem soutěživý tip a tak se přihlašuji do soutěže o 50 litrů piva,“ napsala nám Marie Tichá Šafratová. „Nejsem otec čekatel, ale babička čekatelka a narození vnoučka očekáváme každým dnem,“ pokračovala Marie a odhadovala, že v Královéhradeckém kraji přijde na svět 15 miminek. Rozptyl počtu dětí byl obrovský, tipovali jste tři až 323 narozených. Zklamali jsme třeba Milana Vrbického, který se pokusil o štěstí, ale pivo nevyhrál, i když psal „rozhodně by bylo s kým ho vypít“. Potěšila nás paní Kovačovská, protože říká: „Před dvaceti lety jsem pracovala v porodnici, je to krásné povolání.“ Nebo Jan Smetana: „I když nevyhraju, tak ať jsou hlavně všechny zdravé.“

Blahopřejeme všem vítězům a vy ostatní nesmuťte, těšte se s Deníkem na další podobnou soutěž.