Hradecký deník navázal spolupráci s Útulkem pro opuštěná zvířata v Hradci Králové (Hradečnice 1980). Jeho provoz zajišťují Technické služby Hradec Králové.

Pokud budete mít o psy nebo kočky zájem, můžete přijet a podívat se na ně. Zvířata vlastníkům vydávají denně od 8 do 18 hodin, vstup pro zájemce o zvířata je zajišťován denně od 10 do 17 hodin kromě úterý (sanitární den).

Jak nám v útulku potvrdili, spolupráce se osvědčila a chodí i první zájemci. Upozorňujeme proto, že nabídka je aktuální. Může se stát, že po čtrnácti dnech si domů vybraného psa domů již neodvedete.

Kočky a psi, kteří hledají domov:

Kočka domácí: jméno: Bedřiška, pohlaví: kočka, věk: tříměsíční kotě, barva: černobílá.

Anglický kokršpaněl: jméno: Ajax, pohlaví: pes, věk: 10 let, barva: zlatá, velikost v kohoutku 40 centimetrů. Ajax je veselý, hodný, k člověku velmi kontaktní pes, dobře ovladatelný na vodítku. Do útulku byl přijat s chronickým zánětem dásní a zubními defekty, které byly chirurgicky odstraněny.

Kříženec jezevčíka drsnosrstého: jméno: Cir
, pohlaví: pes, věk: 1 rok, barva: rezavá, velikost v kohoutku 35 centimetrů. Vyrovnaná, veselá a přátelská povaha je charakteristická pro tohoto kříženého hrubosrstého jezevčíka.

Kříženec: jméno: Darf
, pohlaví: pes, věk: 2 roky, barva: šedá, velikost v kohoutku 35 centimetrů. Darf je elegantní kříženec dandie dinmont teriéra. Od jeho osvojitele očekáváme zkušenosti, neboť při nežádoucí manipulaci je Darf nevrlý, kouše. V běžném provozu útulku je to psík veselý, čilý a přátelský. Jeho srst vyžaduje zvýšenou péči a pravidelné vyčesávání. Je kastrovaný.

Bandog: jméno: Bandy
, pohlaví: pes, věk: 1 let, barva: žíhaná, velikost v kohoutku 68c entimetrů. Bandy disponuje obrovskou silou a energií. Potřebuje být stále něčím zaměstnán. Je vhodný pro fyzicky zdatného zájemce se zájmem o aktivní sportovní vyžití a zkušeností s tímto plemenem. Bandy je nadřazený vůči jiným psům, proto je vhodné držet ho samostatně a na procházkách jej mít vždy jištěného náhubkem. Je vyrovnané, nebojácné povahy. Je vhodný k chovu venku se zateplenou boudou, s možností pobytu ve vytápěném prostoru ve velkých mrazech.

Kříženec : jméno: Punťa
, pohlaví: pes, věk: 10 let, barva: bílohnědočerná, velikost v kohoutku 32 centimetrů. Pohledný psík s huňatou srstí malého vzrůstu, je hodný, klidný, jedinečný svým projevem radosti, při které se vlní a vyskakuje do výšky. Je poslušný, ovladatelný na vodítku, vhodný k procházkám. Užívá tablety na podporu srdeční činnosti, v tomto období měl srdeční záchvat, který samovolně odezněl při převozu na ošetřovnu. Je vhodný do klidného prostředí k domku se zahradou.