Stovky motocyklů z celé České republiky, tedy i z Královéhradecka, tam odstartovaly období motorkářských vyjížděk a akcí s nimi spojených.

Všestary o víkendu oslní doba bronzová

Všestary - Všestarský archeopark chystá na tento víkend další ze svých originálních programů pro veřejnost. Tentokrát budete mít možnost objevit krásy a taje doby bronzové. Brány archeoparku budou v sobotu i v neděli otevřeny od 9 do 16 hodin.
Dubnový program nazvaný Oslněni bronzem vám například odpoví na otázku, v čem je bronz lepší než kámen, dozvíte se, jak se odlévaly bronzové artefakty a formy, čeká vás ukázka tkaní a pletení nebo předení nití. Děti si zase budou moci vyrobit vlastní kopii disku z Faistu nebo si udělat originální šperk z měděného drátu.
V určité časy se můžete těšit i na komentovanou interaktivní projekci. Více informací o akci a přesné časy jednotlivých bodů programu naleznete na webových stránkách archeoparku.

Dobrá zpráva…pro všechny děti

Chlumec nad Cidlinou - Máte rádi tajemno a pohádky? Tak přijměte pozvání  Domova dětí a mládeže v Chlumci nad Cidlinou, který stejně jako každý rok pořádá zábavný program na zámku Karlova Koruna. Pohádková zábava tentokrát nese název Putování za Čarodějem Dobrodějem a koná se v sobotu 16. dubna, startuje se ze zámecké zahrady od 14 hodin. „Děti se setkají s pohádkovými postavami a pokud splní úkoly, budou o krůček blíže k setkání s Čarodějem Dobrodějem," přibližuje za pořadatele Mirka Frydrychová. Startovné činí 30 korun a kdo chce, může přijít v čarodějnické masce.
Chlumečtí pořádají dobrodružná putování pro děti  na zámku každoročně už od roku 2003. Téma je pokaždé jiné, děti si už v minulosti užily například programy jako Indiánské putování, Večerníčkové putování, Pohádky Boženy Němcové nebo Bez práce nejsou koláče.