Letos se ve dnech 3. až 5. dubna uskuteční 8. výstava s názvem „Velikonoce – svátky jara“. Organizátoři chtějí ukázat staročeské tradice, práci a výrobky šikovných českých rukou související s Velikonocemi.

Malované kraslice, velikonoční perníky a ozdoby, výrobky z proutí a domácích materiálů, paličkované krajky a výšivky, spolu s dalšími tradičními ozdobami – to vše bude možné spatřit na této výstavě.

Nebudou chybět ani praktické ukázky přímo na výstavišti. Návštěvníci se mohou těšit na malování vajíček, vyšívání látek, práce na hrnčířském kruhu, řezbářství, paličkování, háčkování, pletení košíků a pomlázek. Součástí výstavy je oblíbená soutěž o nejlepší kolekci kraslic. Její vyhodnocení se uskuteční v neděli 5. dubna od 16 hodin přímo na výstavišti. Na výstavě bude mimo jiné představen i velikonoční svatý týden, který je největším křesťanským svátkem v roce.

Také symbolická velikonoční zvířátka budou vystavena v živé podobě (beránci a králíci). Představí se společnost Vamberecká krajka či velikonoční gastronomie.

Pro ženy kuchařky bude jistě zajímavá ukázka a porovnání staročeského pečení velikonočních pochutin s novým, velkopekárenským způsobem.
Každým rokem je výstava obohacena o něco nového. Kroje z Podorlicka, dřevěné hračky, ruční keramika, malované obrázky z přírody a daleko bohatší ukázky aranžování květin – to vše bude moci každý návštěvník na této výstavě v letošním roce zhlédnout.

Protože jde o výstavu zahrádkářů, nebude na ní chybět ani prodej zahrádkářských potřeb, květin, sadby zeleniny, okrasných dřevin, cibulovin, semen a dalších věcí. Tentokrát se výstavní plocha oproti loňsku zase rozšíří. Připraveno je občerstvení z velikonočních specialit, ochutnávka vín a drobný prodej všeho, co patří k velikonočním svátkům.

Výstava bude otevřena vždy od 9 do 17 hodin. Bližší informace na tel. 721 311 719 nebo na: www.zahradkari.com (zr)