TRUTNOVSKO: Jaro v Harrachově přivítá pán hor

Harrachov - Soutěže masek, střelba prakem, hod „kohákem“, ukázka sokolnictví nebo jízda na čtyřkolkách čekají v sobotu na návštěvníky 63. Setkání s Krakonošem. Na křižovatku u hotelu Karolína pán hor se svojí družinou přijede v 11 hodin. Okolo poledne průvod dorazí na Milerák, kde bude následovat přípitek s harrachovským starostou a Krakonošova tradiční řeč. Na Mileráku bude už od 10 hodin probíhat zábavný program, a to včetně bohaté tomboly.

ORLICKOÚSTECKO: První halová soutěž psů v Čechách

Česká Třebová - Místní kynologický klub Javorka připravuje na sobotu soutěž všestranného výcviku psů, která se vůbec poprvé v Čechách uskuteční v halových prostorách. Divácky atraktivní akce začne v jezdecké hale v Semaníně v devět hodin.

CHRUDIMSKO: Koně budou závodit pod střechou hřebčína

Slatiňany - Halové závody spřežení se konají již tuto sobotu od 10 hodin v jezdecké hale hřebčína. V náročné dvoukolové soutěži na zhruba 400 m dlouhé trati s deseti brankami a jednou maratonovou překážkou by se mělo představit 43 spřežení – 26 v kategorii jednospřeží, 13 v kategorii dvojspřeží a čtyři v královské disciplíně vozatajského sportu – čtyřspřeží.