Dobrý skutek

„Chceme na závěr udělat dobrý skutek a pomoci severomoravské obci Životice, které letos v létě ublížily povodně,“ říká provozovatel letního parketu ve Výravě Petr Hrubý.

Dát dohromady byť jen krátký seznam kapel, které by ještě v době letních hudebních festivalů byly ochotny vklínit do svého programu benefiční koncert a zahrát bez nároku na honorář, není takzvaně na poslední chvíli jednoduchý úkol.

„Oslovili jsme řadu skupin, konečná podoba programového listu je následující – dorazí kapely Bladex a Ósakra se svými hosty,“ prozrazuje dva dny před koncertem Petr Hrubý.

Pro Životice

Veškerý zisk z pátečního večera bude patřit sevemororavské obci Životice – jedné z mnoha, které utrpěly letními povodněmi. Budou to především peníze ze vstupného. „Lístek bude stát stovku a každý návštěvník od nás jako poděkování za to, že přispěl, dostane zadarmo guláš a pivo nebo kofolu,“ dodává Petr Hrubý.

Samozřejmostí pro návštěvníky pátečního benefičního kvečera bude bezplatná kyvadlová autobusová doprava před i po koncertě hned několika směry.