„Na první pohled bylo jasné, že tento mladý muž vyznává styl, který se vymyká normálu. Tuto sportovně extravagantní vizáž jsme u něho ale chtěli zachovat,“ říká Radka Setrmajerová z Wellness Perfekt.

Odborníci na účesy si vyhráli a zvolili kontrastní barvy a asymetrický střih. Mladík měl sluncem zničené vlasy, a tak bylo hlavním cílem proměny v Kadeřnictví Perfekt vylepšit jejich stav.

Na pokožku spálenou od slunce použila vizážistka hydratační krém a nedostatky zamaskovala tak, aby pleť vypadala přirozeně. Finální fází proměny vizáže Jana Klepárníka byl výběr oblečení.

„Vytvořili jsme dva sportovní outfity a jeden model do společnosti. Barvy oblečení jsme kombinovali podle barevného typu klienta. Nezapomněli jsme ani vhodné doplňky, které vždy tvoří celek modelu,“ dodala vizážistka Radka Setrmajerová.


Soutěžit o změnu zevnějšku jste mohli s Hradeckým deníkem ve spolupráci se studiem Wellness Perfekt. Nyní vám představujeme první proměnu.

Tou prošla Martina Jetmarová. O její novou vizáž se postaralo studio krásy Wellness Perfekt.

Kadeřnice jí vytvořily nový extravagantní účes. Líčení zvolila vizážistka přesně podle čtenářčina barevného typu. Celkovou proměnu pak završila návštěva butiku, kde si Martina Jetmarová vyzkoušela čtyři letní modely.

„Slečna, kterou jsme proměňovali, je zimním typem, a tudíž by měla mít vlasy v jednom tónu a s kontrastem. Ten jsme zvolili ve fialové barvě, která zimním typům sluší,“ vysvětluje volbu nového účesu vizážistka Radka Setrmajerová.

Ta se také při líčení řídila barevným typem klientky, který vyžaduje make-up laděný do sladkých tónů. Tvářenkou dvou barev čtenářce Hradeckého deníku vymodelovala užší tvar obličeje. Také rtěnku volila Radka Setrmajerová podle barevné typologie.

U oděvu berou vizážistky v potaz zejména osobní styl zákaznice, postavu, pracovní postavení a příležitost, na kterou se obléká. Martina Jetmarová si tak vyzkoušela čtyři modely na den i na večer. „Nikdy nezapomínáme ani na doplňky. Ty volíme podle tvaru obličeje tak, abychom zjemnili jeho ostré hrany. Důležité jsou i boty,“ dodává Radka Setrmajerová k proměně.

Fotografie z proměny Martiny Jetmarové najdete zde.

LENKA KAŠPAROVÁ