Janu Mencákovou ze Lhoty pod Libčany v našich novinách zaráží inzeráty v intimní rubrice tipu „extra sex a chlípná Nina“. Doslova uvádí: „To je snad pod úroveň, o podobné věci ve svých novinách nestojíme!“ Jan Korbel, šéfredaktor Deníku, se čtenářkou souhlasí. „Takto zaměřené inzeráty do tisku již nyní nepřijímáme, bohužel však musíme dodržet několik smluv, které byly v minulosti uzavřeny,“ říká Korbel. Hradecký deník je seriózní médium a nemá zájem tisknout sexuální nemravnosti. „Ale zajímají nás nemravnosti ve veřejné správě, v regionální politice, v sousedských vztazích. Ty zveřejňovat budeme,“ dodává Jan Korbel.

Čtenář Jaroslav Vítek z Hradce Králové přišel jak s problémem, tak s pozvánkou. Minigolfový klub MGC Hradečtí Orli totiž připravuje na 2. května turnaj, který je otevřený „profíkům“ i amatérské veřejnosti. „Pořádáme ho na hřišti v areálu Základní školy Sever na Slezském Předměstí,“ zve Jaroslav Vítek. Den předtím, na Prvního máje, je od devíti ráno do sedmi večer bezplatný trénink, kde si vyzkoušíte svoji šikovnost v minigolfu. A problém? „Potýkáme se s finančními potížemi – zadlužená Sazka neplní své závazky vůči sportovním svazům, proto ani krajské orgány nemají dost peněz,“ vysvětluje Jaroslav Vítek.

Čtenář František Hloušek z Hradce Králové upozornil na situaci kolem majitelů psů. „Pejskaři v centru města, kde je poměrně rušno, nechávají své čtyřnohé kamarády běhat na volno bez vodítka nebo alespoň náhubku. Je to však velmi nepříjemné pro rodiče s dětmi, kteří nemohou tušit, zda jim pes něco neudělá. Policie by to měla důsledněji kontrolovat a majitele upozornit na nedodržování vyhlášky,“ objasnil Hloušek.

Jiřího Korose zase trápí systém parkování ve městě. „Je to hrozné. Správcem systému by neměla být soukromá společnost, ale technické služby. Myslím si, že by to bylo lepší. A také by mohli být pracovníci Atolu více lidští. Parkovací dobu jsem překročil o deset minut. Když jsem se vrátil, už jsem měl na autě botičku,“ uvedl Koros.

Pokud i vás něco trápí nebo nám chce poradit, jak zlepšit Hradecký deník, neváhejte a přijďte nám to říci. Čekáme vás ve středu 28. dubna od 11.00 do 13.00 hodin v naší inzertní kanceláři ve Švehlově ulici.

Vaše náměty však také velice rádi uvítáme na adrese silvie.sprynarova@denik.cz. (kor)