A kde je lze najít? V novém hracím a sportovním centru Tongo, které bylo slavnostně otevřeno krátce před vánočními svátky v areálu hypermarketu Albert v Kutnohorské ulici.

Navazuje tak na úspěšné brněnské Bongo a zlínskou Galaxii. „Areál je určen pro děti všeho věku. Pro nejmenší je připraven velký hrací koutek a vozítka, na kterých mohou projíždět celé zařízení. Pro větší a dospělé jsme připravili lezeckou stěnu, obří šplhací vulkán, trampolíny, dělovou arénu, skluzavky a tobogan. Navíc je výhodou, že zábavu nemůže zkazit počasí,“ vysvětlila vedoucí parku Pavlína Stuchlíková.

Ani rodiče dětí se v Tongu nebudou nudit. „Ti, kteří chtějí čas s dětmi trávit aktivně, zde najdou hřiště pro kopanou nebo basketbal, hrací stoly-biliard, fotbal, hokej, stolní tenis. Pokud si chtějí rodiče spíše odpočinout, mohou využít čtenářského koutku, podívat se na televizi nebo použít wi-fi,“ podotkla Stuchlíková. Dodala, že kromě atrakcí je v Tongu i bistro s rychlým občerstvením.

V areálu je čipový pokladní systém. Takže je možné si u vstupu zaplatit kromě vstupného i zálohu na konzumaci jídla a pití. Každý si může své věci odložit v uzamykatelných skříňkách a využívat hřiště bez starostí.

„V dopoledních hodinách využijí zábavní park školky a školy. Nejen pro ně rádi připravíme program s přírodovědnou nebo ekologickou tematikou. Jedno dopoledne v týdnu bude patřit také maminkám s malými dětmi,“ řekla Pavlína Stuchlíková.

Zábavní areál je pro veřejnost otevřen ve všední den od čtrnácti do devatenácti hodin a o víkendu, svátcích a prázdninách od deseti do devatenácti hodin.

Ceník areálu:

Děti od 2 let
– celodenní: Pracovní den – 159 Kč, Víkendy, svátky – 199 Kč.
Děti od 2 let – hodinové: Pracovní den – 79 Kč, Víkendy, svátky – 99 Kč.
Dospělí – celodenní: Pracovní den – 109 Kč, Víkendy, svátky – 139 Kč.
Dospělí – hodinové: Pracovní den – 69 Kč, Víkendy, svátky – 69 Kč.
Rodina 2+2: Pracovní den – 499 Kč, Víkendy, svátky – 599 Kč.
Každé další vlastní dítě + 100 Kč.
Senioři – 79 Kč.
Lidé s průkazem ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma, stejně tak i děti do 2 let.