Robert Změlík a Roman Šebrle, olympijští vítězové v desetiboji, královské atletické disciplíně, se rozhodli připravit pro žáky základních škol z celé republiky atraktivní pohybový program nesoucí název Odznak všestrannosti olympijských vítězů (OVOV).

Cílem je zvýšit aktivitu u dětí

Kladou si za cíl přispět ke zvýšení osobní aktivity co největšího počtu dívek a chlapců a dát současné generaci školáků příležitosti zkusit sportovní začátky podobnou formou, jaká se osvědčila jim.

V Praze na Julisce se dva zářijové dny konalo republikové finále této soutěže.

Sourozenci Kristián a Tadeáš Vávrovi, žáci ZŠ Karla IV. z Nového Bydžova, se přes okresní a krajské kolo probojovali až do finále, ve kterém se rozhodně neztratili.

Skvělá umístění v nejlepší desítce

Kristián obsadil skvělé 4. místo s celkovým počtem 6268 bodů, přičemž od 3. příčky ho dělila ztráta pouhých dvou bodů. I Tadeáš si vedl výborně. V kategorii, ve které závodilo celkem 123 dětí, se ziskem 8043 bodů obsadil 9. pozici.

Celá akce se vydařila. Příznivé počasí přispělo k vytvoření jedinečné a famózní atmosféry, která na stadionu vládla. Stačilo na chvilku stát, dívat se, poslouchat, vnímat – a únava byla pryč. Vzniklo něco tak krásného a nezapomenutelného, co má smysl, co nás bude motivovat do dalšího ročníku této nádherné a propracované akce.   Lenka Syrová

Celostátní fínále projektu OVOV na Julisce, stadionu Dukly Praha.