V pondělí od devíti do osmnácti hodin máte v pardubické Galerii Gong na třídě Míru poslední možnost spatřit výstavu chrudimského výtvarníka Libora Škrlíka nazvanou Paralelní světy.

„Výstava představuje ucelený pohled na více než desetiletou tvorbu Libora Škrlíka. K vidění tu jsou olejomalby, ilustrace, nástěnné malby, airbrush, dřevěné malované hračky pro děti, malovaný nábytek a animovaný film,“ řekla majitelka pardubické Galerie Gong Klára Spolková.
„Východní Čechy mám moc ráda a konkrétně do Pardubic a Galerie Gong se vždycky těším. Je to místo, kde na mě čekají přátelé,“ konstatovala herečka Zdeňka Žádníková Volencová, která se osobně zúčastnila vernisáže výstavy.

„Na výstavu Libora Škrlíka jsem velmi pyšná, protože je dvorním malířem a ilustrátorem mého nadačního fondu. Je ale dobře, že se kromě charitativní tvorby pro děti věnuje i své vlastní,“ poznamenala hvězda televizního seriálu Velmi křehké vztahy.

„Liborovi se podařilo vytvořit nádherné pardubické variace. Zátiší a krajiny kolem Pardubic mám velmi ráda a doufám, že mi Libor jednou také něco namaluje, aby mi nějaké jeho dílo viselo nad postelí. Ale on na to pořád nemá čas,“ usmívala se Zdeňka Žádníková Volencová.
„Jeho výtvarný styl je skutečně úžasný. Mám velkou radost, že tolik těší i pacienty a personál zdravotnických zařízení, s nimiž náš nadační fond spolupracuje, ať je to například pardubická nemocnice nebo Dětské centrum Veská,“ podotkla herečka.

„Nejen děti, ale i doktoři a sestřičky tvrdí, že si v prostředí Liborových maleb medí,“ nechala se slyšet Zdeňka Žádníková Volencová.
Ta na vernisáži pokřtila svou novou knížku pro děti Ve znamení motýla. „Kromě křtu v Praze jsem chtěla, aby ten druhý byl na východě Čech. A pardubická Galerie Gong byla v tomto směru naprosto ideální volbou. Tento prostor se mi líbí a navíc bylo vidět, jak poctivě zde ke křtu přistoupili. Už například šaty galeristky Kláry Spolkové poseté motýly mi skutečně vyrazily dech,“ svěřila se Deníku populární herečka.
„Role kmotrů se kromě Kláry Spolkové ujaly mé neteře. Bylo to moc milé,“ libovala si Zdeňka Žádníková Volencová, která se svou knižní prvotinou zaznamenává nevídaný úspěch. „Pro mě to byl krok do neznáma. Já se ale ráda pouštím do neprobádaných vod. A tím, že se knížka prodává, to vypadá, že snad šlo o šťastný nápad. Tak si teď jen přeji, aby to tak bylo i nadále,“ pravila autorka „českého Harryho Pottera pro holčičky“. Její dílo je přitažlivé také díky originálním a velmi povedeným fotoilustracím Ivo Chvátila.