Program pro rodiče připravila mimo jiné základní škola na Pouchově, kde se besídka konala ve čtvrtek. Ještě o dva dny dříve naplánovali v Masarykově škole v Plotištích učitelé s dětmi vánoční besídku s jarmarkem a dílničkami.

„Vánoční program pro rodiče pořádáme s menší nebo s větší účastí každoročně. Tentokrát jsme připravili pásmo, v němž nechybí dramatizace klasických koled, divadelní mikrovýstupy, knižní putování, pohybové divadlo nebo autorský muzikál. V podstatě je to průřez dramatickou výchovou na druhém, ale také na prvním stupni naší školy. Žáci ho připravovali od začátku roku do současné doby," řekl ředitel školy Jiří Otčenášek.

Před začátkem vystoupení v divadelním sále zazpívali žáci prvního stupně ve vstupní hale školy rodičům, ale i dalším posluchačům vánoční koledy.

„Nacvičili jsme skladby Pásli ovce valaši, Rolničky, rolničky a Vánoce, Vánoce přicházejí. Nejtěžší bylo dát děti ze všech tříd dohromady a také, aby zvládly dobře text. Pracovali jsme na tom společně přibližně čtrnáct dní. Na klavír nás doprovázela učitelka Jana Polívková," řekla za organizátory třídní učitelka Jana Křížková.

Na Masarykově základní škole v Plotištích pojali oslavu Vánoc ve velkém.

„Je to pro nás několikaletá tradice. Školu mám na starosti již devět let a dosud jsme žádný rok nevynechali. Pořádáme ji pro rodiče a příbuzné našich žáků, kterých je letos na základní škole dvě stě padesát, v mateřské škole jich potom máme sto čtyřicet dva. Ty své besídky pro rodiče také měly. Velkou slavnost na základní škole jsme sestavili z koncertu, kdy zpívala celá škola, vánočních dílen a jarmarku. Děti na něm prodávaly své výrobky. Udělaly tak radost svým nejbližším a nakonec i sobě," zhodnotila ředitelka školy Ilona Hojná.

Další podobná veřejná akce se v Plotištích uskuteční již příští rok v dubnu, kdy by měla být na programu Jarní slavnost.

Eva Ženíšková