Po vydařené závěrečné školní slavnosti, kdy se slavnostně rozloučili s deváťáky a do svých řad pasovali prvňáčky, zamávali škole s vysvědčením v ruce, na kterém mají místo známek slovní hodnocení z každého předmětu.

A proč si školní rok nezkrátili? Zažili týden plný zajímavých projektů s odborníky – Fotografem na tři dny, Záchranářem zblízka, Malba v plenéru, Zvířátka nejsou jen na hraní aj. Také se zúčastnili jako posluchači prezentací ročníkových prací devátých ročníků.

Při společném ránu poděkoval ředitel všem – dětem i týmu učitelů – za práci a nasazení. Nezapomněl popřát krásné a příjemně strávené letní prázdniny. Následovalo tradiční předání vysvědčení po třídách s lahví šampaňského (samozřejmě dětského) a zmrzlinou.

Pavlína Bártová

Dobrá zpráva pro všechny školou povinné děti
Zbytek dětí, které se nedočkaly vysvědčení už minulý pátek, si jej odneslo z budov škol až včera. Třídní učitelé zase odcházeli s náručí plnou květin, čokolád a jiných dobrot. Dětem tak začíná dvouměsíční odpočinek a letní prázdniny. Někteří si ale užívají už od víkendu, na městských základních školách v Hradci Králové totiž dostali žáci na pondělí a úterý ředitelské volno. Do školních lavic se vrátí v úterý 1. září. Za necelé dva měsíce je ale pak čekají podzimní prázdniny.