Stále slyším okolo sebe reptání lidí na poměry v této zemi. A nejen v této zemi, ale v celém světě. Něco asi nebude v pořádku. Proč je většina lidí nespokojena? Kdopak je asi na vině?

Pamatujete si na ty kteří před více než dvaceti lety s námi zvonili na náměstích klíči? Na ty, kteří k nám promlouvali z tribun a slibovali skvělou budoucnost? Někteří byli mladí a byli hrdinnými a oslavovanými bojovníky proti komunistickému útlaku a nesvobodě. Bojovníky za demokracii. Tito „bojovníci“ mají dnes často dvě brady, tučná konta a pokračují v rozkrádání a rozprodávání naší země.

„Napřed musíme vytvořit blahobyt a pak jej spravedlivě rozdělit.“ Pronesl Waltr Komárek v roce 1989 z jedné tribuny (Nic proti panu Komárkovi, myslel to dobře).

Blahobyt jsme vytvořili, ale to „spravedlivé rozdělení“ jaksi pokulhává. Je to blahobyt jen pro ty vyvolené. Je nás myslím takřka 11 milionů, ale těch „vyvolených“, těch, kteří nám vládnou s podporou miliardářů, ovládajících osudy této země, je jen zlomek procenta. Tyto „pijavice“ se přiživují na naší práci a my to svou pasivitou dovolíme.

Kolik nás stojí poslanci

V době, kdy je takzvaná krize, stát se topí v dluzích a naši zákonodárci nám schvalují úsporné reformy, je základní plat poslance 59 tisíc korun! K tomu se ale musí ještě mnohé připočítat.

Tak třeba na reprezentaci a stravu 91 tisíc korun měsíčně. Cestovné od 22 800 do 34 200 korun, to podle bydliště.

Pražští poslanci mají na cesty do sněmovny neuvěřitelných 22 800 korun měsíčně. Na asistenta dostávají naši poslanci ze státního rozpočtu 35 000 korun.

Myslel jsem, že to jsou odborníci všeobecně vzdělaní obzvlášť v ekonomice, na co potřebují, aby jim někdo radil? Na telefon dostávají sedm tisíc korun a na ubytování v Praze sedmnáct tisíc korun, na kancelářské potřeby dva tisíce korun.

Sečteno podtrženo, měsíčně si naši zákonodárci přijdou na 151 900 korun!!! To jsem na cestovné počítal tu základní sazbu.

Každý si to může najít na internetu. Nechci tím říct, že ti, kteří řídí chod této země, by měli mít plat jako řadoví občané. Ale přece jen, nestačila by jim třeba polovina? Mají poslaneckou imunitu a za nic se nezodpovídají, pokud něco udělají špatně a stát přijde o miliony nic se jim nestane.

Život v ráji

Takhle si představuji život v ráji! My ostatní takzvaní normální občané vstáváme každý den do práce, abychom uživili rodinu a abychom vydělali na stále se zvyšující životní náklady, a ti, kteří nám tento život připravili, si mnou ruce, protože i přes takzvanou „dluhovou krizi“ jejich příjmy stále rostou.

Kolem nás se prohánějí vrcholoví manažeři státních a polostátních podniků v milionových autech, kteří mají ještě větší příjmy než naši zákonodárci, zatímco my, takzvaní obyčejní lidé, sotva vyděláme na základní životní potřeby. 
A to se vše platí ze zadluženého státního rozpočtu. Proč by naši zákonodárci neumožnili těmto všem ředitelům, náměstkům a manažerům jejich astronomické příjmy? Vždyť „ruka ruku myje“. Proč by se měli ohlížet na zadluženou zemi, když jim to „sype“?

Vláda věcí tvých

Jistě všichni dobře známe „Modlitbu pro Martu“, ozývala se často na náměstích v roce 1989 „Ať mír zůstává s touto krajinou.“ Tak mír bychom měli a co třeba: „Teď , když tvá ztracená vláda věcí tvých zpět se k tobě navrátí, lide navrátí.“

Vláda věcí tvých je v úplně jiných rukou a ne v rukou lidu této země! Protože ten, kdo k vlastnímu prospěchu takhle pustoší svou zemi, se nedá nazvat „lid této země“. Vláda věcí tvých lide český, je často v rukou cizinců , kterým houby záleží na českém národě. Záleží jim jen na vlastní kapse, aby si co nejvíce nahrabali, dokud je z čeho. Mrchožrouti se také nezajímají o osud mršiny, jen se snaží co nejvíce urvat, dokud jim to ostatní „zájemci“ dovolí, nebo dokud ještě něco zbývá.

Četl jsem, že jen malé procento Čechů se hlásí ke křesťanství. Převažují v naší zemi ateisté. Jistě je to každého věc. Nemusíme klečet před křížem a padat na kolena před pomyslným bohem. Měli bychom však alespoň trochu žít podle křesťanských zásad, a ne se vrhat na kořist jako hyeny, dokud ještě něco zbývá. Tyto „pijavice“ lidské společnosti žijí podle jiných zásad a ke křesťanství to má hodně daleko. Pomoc těm, kteří nejsou tak schopní, nebo spíše tak bezohlední, láska k bližnímu jim nic neříká. A to platí v celém světě, ne jen u nás.

Zhoubný nádor zahyne pokud se mu nedostává potravy, ale také se často stává, že zahyne „celé tělo“ , pokud nezastavíme zhoubné bujení. Nemůžeme se o to alespoň pokusit? Svou pasivitou umožňujeme tomuto „zhoubnému „bujení“ ,aby se rozrůstalo, aby nabývalo na síle a ničilo vše kolem sebe. Nemůžeme opravdu NIC udělat, aby nás tento „nádor“ nestáhl s sebou do „hrobu?“

Pěkné Vánoce a pokoj lidem dobré vůle, snad jich ještě hodně zbylo.

Miroslav Koláčný, masér, Hradec Králové