VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

U nás doma

Příspěvky čtenářů Hradeckého deníku a články nevyužité v novinách.

Zimní olympiáda se žákům blíží. Pouchovská škola uspořádala besedu

Hradec Králové - Zimní olympiáda dětí a mládeže se uskuteční od 28. ledna do 2. února v Pardubickém kraji. Letošní ročník je její již šestnáctý. Stejně jako v předchozích letech se jí budou účastnit také zástupci a sportovci z Královéhradeckého kraje.

Virtuální realita na Střezině. Žákům pomáhá ve výuce

Hradec Králové - Posprejovat autobus nebo pokreslit zeď, dům, prázdný prostor, zkrátka cokoliv. To by s sebou v normálním světě neslo potíže. Ne však v tom virtuálním. V tom je naopak povoleno o mnoho více.

Letošní 12. ročník Cyklocestování propojil Hradec Králové a Pardubice

Hradec Králové - Přednášky a horlivé diskutování účastníků o cestování po Česku, Slovensku, Polsku, Alpách, Dánsku, Elbě, Chorvatsku, Gruzii, Španělsku a dalších zemích světa na nejrůznějších typech kol přinesl 12. ročník Cyklocestování Martina Stillera.

Je tu Vánoční jarmark s oblíbenou férovou kavárnou

Hradec Králové - Základní škola v Kuklenách si dovoluje pozvat v pátek 15. prosince na druhý ročník Vánočního jarmarku s oblíbenou fairtradovou kavárnou.

Žáci rozsvítili vánoční strom a podpořili dobrou věc

Hradec Králové - Ozdobený váčnoční strom rozstvítili ve středu 6. prosince navečer v prostorách areálu královéhradecké Základní školy Pouchov společně zdejší učitelé, žáci, jejich rodiče a další příznivci školy.

Hradečanky přivezly do Vysokého Mýta adventní čas v podobě vánočních ozdob

Výsoké Mýto/Hradec Králové - Ve znamení výstavy vánočních ozdob ze sbírky Hradečanky, sběratelky a pracovnice Muzea východních Čech v Hradci Králové Věry Dvořáčkové je od první adventní neděle Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě. S instalací prezentace s názvem Kouzlo vánočních ozdob jí pomáhala kolegyně Iva Pochobradská a dcera Markéta. 

Norské Lofoty aneb Cesta za polární září

Hradec Králové - Cestovatelská promítání v AC klubu v hradecké Heyrovského ulici pokračují v pondělí 27. listopadu od 19 hodin programem nazvaným Norské Lofoty aneb Cesta za polární září, který připravili Pavel Musil a Lukáš Urban.

Klavírista Matyáš Novák rozdával radost v Čistěvsi

Čistěves - Na pozvání místního občanského sdružení Čistěveský dráček zavítal opět po roce do Čistěvse královéhradecký výtečný klavírista, devatenáctiletý Matyáš Novák.

Prezentace středních škol a zaměstnavatelů na závěr přinesla výsledky ocenění

Hradec Králové - V Královéhradeckém Kongresovém centru Aldis vyvrcholila série veletrhů studijních příležitostí pro budoucí středoškoláky s názvem Prezentace středních škol a zaměstnavatelů.

Vítězi krajského kola Logické olympiády se stali Kristýna, Tomáš a Jakub

Hradec Králové - Začátkem listopadu se v budově krajského úřadu v Hradci Králové uskutečnilo krajské kolo již 10. ročníku Logické olympiády pořádané Mensou ČR.

Usmívající se orchestr ze Střeziny křtil první CD

Hradec Králové - Smích, slzy, dojetí, radost a hlavně krásná muzika v podání šikovných mladých hudebníků. Tak by se dal shrnout slavnostní večer střezinského Smiling String Orchestra.

Halloween na Gybonu pomáhal

Hradec Králové - Na gymnáziu Boženy Němcové jste 31. října mohli potkat nejen čarodějnice, zakrvácené zombíky a další hororové příšery, ale i Dobré andílky.

Promítání zavede na západ amerického kontinentu

Hradec Králové - Cestovatelská promítání v AC klubu v hradecké Heyrovského ulici pokračují v pondělí 13. listopadu od 20 hodin programem Úplně obyčejná Amerika - 2. díl.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT