Příjezd T. G. Masaryka
KDY: 9. listopadu, 14.00
KDE: Muzeum
ZA KOLIK: Zdarma

Rekonstrukce příjezdu T. G. Masaryka do Hradce Králové v roce 1919. Součástí programu bude příjezd prezidentské kolony za doprovodu selské jízdy, sokolů ze Sokolská stráž a jednotky československé armády. Slavnostní uvítaní prezidenta před Muzeum východních Čech v Hradci Králové bude pokračovat přehlídkou historických uniforem, výstavou fotografií příjezdu TGM a přednáškami o vzniku Československa v Hradci Králové. Všichni občané v dobovém oblečení či kroji jsou vřele vítáni.

Martinské trhy v Adalbertinu
KDY: 9. listopadu 9.00
KDE: Adalbertinum
ZA KOLIK: Zdarma

Tradiční svatomartinské trhy budou v budově Adalbertina probíhat v sobotu od 9 do 16 hodin. V nabídce bude ochutnávka a prodej medoviny a medového punče, prodej medu a svíček a ozdob z včelího vosku včetně svíček na adventní věnce. Vstup pro návštěvníky je volný.

POKÁČ v Denoche
KDY: 9. listopadu, 19.00
KDE: Denoche Music Hall
ZA KOLIK: 288 korun

V rámci svého podzimního turné „Úplně Levej Tour“, zavítá v sobotu do Hradce Králové populární písničkář Pokáč. V hudebním klubu Denoche představí písničky ze svého letos vydaného alba „Úplně levej“, ale i ze své předchozí tvorby, která mu vynesla ocenění Zlatá deska. Jako support vystoupí budoucnost českého violoncellového písničkářství Pavel Čadek. Koncert začíná v 19 hodin.

NEDĚLNÍ ATELIÉR/ STÍNOHRANÍ
KDY: 10. listopadu 14.00, 15.30
KDE: Divadlo Drak
ZA KOLIK: 90 korun

Stínové divadlo, tajuplný vynález orientu, po staletí přitahuje děti i dospělé. Návštěvníci si mohou vytvořit vlastní stínové loutky, vdechnout jim život a objevit kouzelný svět za prosvíceným plátnem. Dílna je pro děti od 5 let a jejich doprovod všech generací, který rád fantazíruje. V neděli se konají dva cyklusy, jeden začíná ve 14.00 a druhý v 15.30. Cena vstupenky je 90 korun, zahrnuje i vstup do Labyrintu Divadla Drak.