Jazz goes to town. Závěrečný koncert vypukne ve Filharmonii
KDY: 12. až 16. října
KDE: Hradec Králové

Oblíbený festival Jazz goes to town tradičně posluchačům nabízí české i světové hudební premiéry, ale také interprety, kteří v loňském roce na festivalu kvůli pandemii nemohli vystoupit. Hlavním lákadlem letošního ročníku je koncert tří světoznámých improvizátorů ve spojení s orchestrem Filharmonie Hradec Králové, který v sobotu od 20:00 celý festival uzavře. Vystoupí například Peter Graham, Michal Nejtek, Heiner Goebbels či Susana Santos Silva. Kompletní program festivalu naleznete na webu www.jgtt.cz.

Turistické oddíly chystají Pirátský guláš
KDY: 16. října
KDE: Hradec Králové

Turistický oddíl Pěšinky a Ostříži zvou na Pirátský guláš – procházku pro děti do 12 let a pro děti z mateřských škol i prvňáčky v doprovodu rodičů. Přijít můžete v sobotu mezi 9.45 až 11. hodin k rybníku Biřička. Na startu pořadatelé utvoří menší skupinky dětí. Na trase si děti vyzkouší něco z dobrodružného života pirátů včetně malého lanového centra. Návštěvníci si mohou i na povoleném ohništi uvařit bramborový pirátský guláš podle vlastních představ a z vlastních zásob. Kotlíky budou na místě k zapůjčení. Trasa bude dlouhá 2 km a sjízdná i pro dětské kočárky.

Stříbrňák nabídne Den s myslivci
KDY: 16. října
KDE: Hradec Králové

V kempu Stříbrný rybník bude v sobotu 16. října od 10 hodin připraven zajímavý program zaměřený na mysliveckou tématiku. Těšit se můžete na moderní technologie i tradice, trubače, sokolnictví, kynologii – ukázky práce loveckých psů, soutěž ve vaření kotlíkových gulášů, odborná i zábavná vystoupení, myslivecké soutěže. Vystoupí imitátor Václav Faltus, zahraje myslivecká dechovka Atlas, skupina Klapeto, DJ Ferbas, připraven bude také program pro děti. Vstup zdarma, na místo jezdí MHD linky 11 a 17, parkování 50 korun/den. Občerstvení zajištěno. 

Trhy plné kvalitních a čerstvých potravin
KDY: 16. října
KDE: Hradec Králové

V sobotu 16. října můžete u Obchodního centra Atrium mezi 8.a 12. hodinou ochutnávat a nakupovat kvalitní a čerstvé potravinářské výrobky nejen z hradeckého regionu. Na trzích najdete řadu stánků s širokým sortimentem jakostních domácích produktů. Své výpěstky a výrobky budou prezentovat sami producenti, kteří kladou ve své činnosti důraz především na kvalitní suroviny, ekologický způsob zemědělství a tradiční způsoby zpracování zdravotně nezávadných surovin bez použití konzervantů. Další trhy budou od soboty za 14 dní. 

Broumar čeká předvánoční výlov
KDY: 16. října
KDE: Broumar

Atraktivní podívanou nabídne už tuto sobotu opočenský rybník Broumar. Chystá se tu tradiční výlov. Návštěvníci, kteří sem zamíří, uvidí rybáře při práci a kromě toho si mohou pochutnat na čerstvě připravených rybích dobrotách nebo si odnést právě vylovenou rybu domů. Těšit se můžete třeba na smaženého candáta, kapra, kapří hranolky nebo rybí polévku. K tomu bude na výběr i spousta uzených ryb nebo právě vylovení kapři, amuři, štiky nebo pstruzi ze sádek. Výlov potrvá od 8 do 16 hodin.

Zámecké Burčákobraní zpestří moravská cimbálovka
KDY: 16. října
KDE: Doudleby nad Orlicí

Dalším Burčákobraním v sobotu 16. října od 14 hodin ožije konírna doudlebského zámku. A tentokrát pořadatelé zvou na posezení u vína za poslechu cimbálovky z Moravy, která tu bude vyhrávat od 17. až do 23. hodiny. A pro návštěvníky je připravena také ochutnávka moštu z právě vylisovaných hroznů. Vstupné je dobrovolné. Zámecký areál láká na zajímavý program i v neděli 17. října, kdy v konírně budou k mání zámecká vína a od 9 hodin odstartují v areálu dušičkové farmářské trhy. Otevřené budou zámecké interiéry, Babiččin dvoreček, Přírodovědné muzeum v sýpce i zámecká kavárna. Trhy potrvají až do 15. hodiny.

Vítězové Kocianovy a Heranovy soutěže vystoupí na zámku
KDY: 16. října
KDE: Kostelec nad Orlicí

V sobotu v 18:00 se v Zrcadlovém sále Nového zámku v Kostelci nad Orlicí uskuteční Koncert nejlepších českých účastníků 63. ročníku Kocianovy houslové soutěže a 26. ročníku Heranovy violoncellové soutěže. Vystoupení v zámku Kinských na základě úspěchu a doporučení odborné mezinárodní poroty uděluje jako speciální cenu nadaným českým houslistům a violoncellistům František Kinský.

V Rychnově se chystá první bleší trh
KDY: 16. října
KDE: Rychnov nad Kněžnou

Bleší trhy na zkoušku se odehrají v sobotu 16. října od 8 do 12 hodin na prostranství mezi činžáky sídliště v Jiráskově ulici v Rychnově nad Kněžnou. Ty první budou zaměřené na spotřební předměty.„Chceme vyzkoušet, zda to bude fungovat. Pokud první blešák proběhne ke spokojenosti organizátorů, prodávajících i kupujících, budeme pokračovat v širším měřítku,“ informovala v rychnovském městském zpravodaji organizátorka Eva Šreibrová.